مردم استان مرکزی با رعایت پروتکل‌ها به یاری کادر درمان شتافتند

اراک - ایرنا - نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم استان مرکزی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در عزاداری ابا عبدالله الحسین(ع) به یاری کادر درمان شتافتند.

دکتر علی‌اکبر کریمی روز دوشنبه در نشست با هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: مردم استان نشان دادند که در ریشه‌کنی این ویروس در کنار کادر درمان قرار دارند.

وی ادامه داد: تخصیص اعتبارات ناعادلانه بین دانشگاه‌های علوم پزشکی و تفاوت چشمگیر این منابع مالی بین دانشگاه علوم پزشکی اراک و سایر دانشگاه‌های هم رتبه قابل درک و شایسته استان مرکزی نبوده و اخذ اعتبار در شان مردم استان در دستور کار قرار دارد.

رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی با یادآوری کمبود نیروی انسانی به خصوص پرستار در این استان  گفت: این کمبود در سال‌های گذشته نیز وجود داشته و با شیوع ویروس کرونا، این احساس نیاز بیش از پیش خود را نشان می دهد.

کریمی افزود: کمبود نیرو نباید خللی در روند درمان مردم ایجاد کند و رفع این مشکل که مهمترین چالش پیش روی دانشگاه علوم پزشکی نیز هست در دستور کار مجمع نمایندگان استان مرکزی قرار دارد.

وی تاکید کرد: کمبود نیروی انسانی را می‌توان با ساماندهی نیروهای داوطلب، استفاده از ظرفیت بسیج و نیروهای هلال احمر و دیگر ارگان ها، تا حدودی جبران کرد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: طرح بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) اراک اکنون شرایط مناسبی نداشته و با توجه به اتفاقات اخیر و مهلت سه ماهه به پیمانکار، هیچگونه افق روشنی در این طرح وجود ندارد.

کریمی با یادآوری راه‌اندازی مراکز و بخش‌هایی نظیر اتاق عمل در شهرستان‌های خنداب و کمیجان گفت: نبود پزشک جراح و متخصص مراجعه مردم به مرکز استان را به همراه داشته و رفع این مشکل کاهش بار مراجعات به اراک را به همراه دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز در این نشست گفت: کمبود نیروی انسانی به خصوص پرستار و کمبود منابع ۲ مشکل مهم و چالش اساسی دانشگاه است و بحران کرونا و ترکیب آن با مشکلات قبلی به این امر دامن زده است.

دکتر سید محمد جمالیان افزود: ضریب پرستار به تخت در استان مرکزی هفت دهم است و جابه جایی کادر درمان و کمبود پرستار، منجر به خستگی مفرط در میان پرسنل شده است.

وی با یادآوری اقدامات مقابله با ویروس کرونا و پیش‌بینی وجود آن تا هفت ماه آینده، افزود: سلامت مردم برای دانشگاه علوم پزشکی، بسیار مهم و با ارزش است و به همین دلیل اقدامات خود را متوقف نمی‌کند.

حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی دو کرسی نمایندگی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =