۱۰ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۲۱
کد خبرنگار: 1018
کد خبر: 84022168
۰ نفر

برچسب‌ها

سه خبر از کمیته امداد استان یزد

یزد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد استان یزد از تمدید مهلت ثبت‌نام از کارآفرینان، مخترعان، صنعتگران، شرکت‌های دانش‌بنیان و دارندگان محصولات و ایده‌های صنعتی تا ۲۵ مهرماه امسال در جشنواره "صنایع روستا دوست" خبر داد.

به گزارش دوشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی این نهاد، محمد شجاعان با اشاره به برگزاری رویداد ملی "صنایع روستا دوست" به‌منظور افزایش بازدهی طرح‌های تولیدی در روستاها، گفت: ثبت‌نام از کارآفرینان، مخترعان، صنعتگران، شرکت‌های دانش‌بنیان و دارندگان محصولات و ایده‌های صنعتی در جشنواره "صنایع روستا دوست" تا ۲۵ مهرماه امسال تمدید شد.

وی افزود: به‌منظور افزایش بهره‌وری در بخش‌های مختلف تولیدات روستایی ازجمله کشاورزی، دام‌پروری، صنایع‌دستی، فناوری اطلاعات و باهدف شناسایی صنایع روستا دوست و پشتیبانی از آن‌ها برای تقویت اشتغال‌زایی و جهش تولید در روستاها و مناطق محروم، کمیته امداد با برگزاری رویداد ملی صنایع روستا دوست درصدد است صنایع و تجهیزات مناسب برای اقتصاد را شناسایی و از آن‌ها پشتیبانی و حمایت کند.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد یادآور شد: صاحبان محصولات یا ایده‌های صنعتی با شرایط درخواست شده می‌توانند طرح خود را در سامانه رویداد به آدرس اینترنتی www.emdad.ir ثبت کرده و از مزایای این رویداد شامل جوایز نقدی، نمایش محصولات خود در نمایشگاه بین‌المللی، معرفی محصولات به بازارهای هدف، تسهیلات قرض‌الحسنه (برای طرح‌های منتخب)، سرمایه‌گذاری توسط کمیته امداد (یا سایر شتاب‌دهنده‌های حاضر در نمایشگاه) و امکان اجرای پایلوتی طرح بهره‌مند شوند.

***

رییس کمیته امداد ابرکوه گفت: هم‌اکنون ۶۲ کودک کمتر از پنج سال مبتلا به سوءتغذیه و ۳۸ مادر باردار یا شیرده تحت حمایت کمیته امداد اداره ابرکوه از برنامه حمایتی این نهاد در قالب برنامه امنیت غذایی بهره‌مند هستند.

سیدجلال حسینی با بیان اینکه این نهاد توجه خاصی به بهداشت و سلامت جسمی مددجویان تحت حمایت دارد، گفت: هم‌اکنون ۶۰ کودک کمتر از پنج سال مبتلابه سوءتغذیه و ۳۸ مادر باردار یا شیرده تحت حمایت کمیته امداد ابرکوه از برنامه حمایتی این نهاد در قالب برنامه امنیت غذایی استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه سرانه ماهیانه پرداختی برای کمک به تغذیه کودکان مبتلابه سوءتغذیه و همچنین مادران باردار یا شیرده تحت حمایت ۱۰۰ هزار تومان است، افزود: طی چهارماهه نخست سال جاری ۴۰ میلیون تومان در قالب برنامه امنیت غذایی به کودکان کمتر از پنج سال مبتلابه سوءتغذیه و مادران باردار یا شیرده تحت حمایت این شهرستان پرداخت‌شده است.

وی همچنین تصریح کرد: طی این مدت هشت میلیون تومان برای ارائه خدمات پیشگیرانه بهداشتی بیماری کرونا به ۱۰۰ خانوار تحت حمایت این نهاد پرداخت شد.

***

رییس کمیته امداد منطقه دو یزد گفت: نیکوکار یزدی ۲۰ عدد کارت هدیه ۵۰۰ هزارتومانی (۱۰ میلیون تومان) به دانش آموزان یتیم تحت حمایت کمیته امداد منطقه دو یزد اهداء کرد.

احمد مزیدی شرف‌آبادی بابیان اینکه خیران توجه ویژه‌ای به امور فرهنگی خانواده‌های تحت حمایت و نیازمندان این نهاد داشته و سعی دارند به شیوه‌های مختلف در ارائه خدمات به محرومین سهیم باشند، گفت: نیکوکار یزدی ۲۰ عدد کارت هدیه ۵۰۰ هزارتومانی (۱۰ میلیون تومان) به دانش آموزان یتیم تحت حمایت کمیته امداد منطقه دو یزد اهداء کرد.

وی افزود: هم‌اکنون حدود ۱۰۰۰ دانش‌آموز و دانشجوی تحت حمایت کمیته امداد منطقه دو یزد از خدمات فرهنگی این نهاد استفاده می‌کنند.

رئیس کمیته امداد منطقه دو یزد با اشاره به خدمات فرهنگی ارائه‌شده به مددجویان تحت حمایت گفت: برگزاری اردوهای آموزشی و زیارتی مشهد مقدس و قم، برگزاری مراسم بزرگداشت مناسبت‌های ملی و مذهبی، تشکیل گرود سرود میعاد با عضویت جمعی از دانش آموزان پسر باقابلیت اجرا در مراسم‌های مختلف و همکاری با سایر ادارات و ارگان‌های دولتی در اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجرای طرح ترنم نور ویژه مددجویان ازجمله خدمات فرهنگی ارائه‌شده به مددجویان تحت حمایت است.

وی با اشاره به برگزاری کلاس‌های آموزشی برای مددجویان تحت حمایت گفت: زنان سرپرست خانوار، دختران و پسران بازمانده از تحصیل، دانش آموزان دختر و پسر، دختران و پسران مستعد ازدواج، مستعدان اشتغال و خودکفایی، زوج‌های جوان، طلاب و دانشجویان و سالمندان ازجمله مددجویان بهره‌مند از خدمات فرهنگی و کلاس‌های آموزشی هستند.

 مزیدی تصریح کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی غیرحضوری هنری و آشپزی برای دانش آموزان از طریق فضای مجازی، برگزاری مسابقات متنوع فرهنگی ازجمله کتاب‌خوانی برای دانش آموزان و خانواده‌های تحت حمایت و همچنین تجلیل از خانواده‌های موفق و نخبه تحت حمایت در زمینه‌های مختلف از دیگر فعالیت‌های فرهنگی این نهاد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =