حضور کارتونیست‌های ۲۷ کشور جهان در جشنواره کارتون "صلح و سلامت" شیراز

شیراز- ایرنا- دبیر نخستین جشنواره بین‌المللی کارتون "صلح و سلامت" شیراز گفت: کارتونیست‌های ۲۷ کشور جهان در این دوره از جشنواره شرکت می‌کنند.

احمدرضا سهرابی، دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از آنجا که همواره از کلان شهر شیراز به عنوان مظهر آرامش، عشق، دوستی و مدارا در ایران و حتی جهان یاد می‌شود بنابراین برگزار کنندگان این جشنواره برآنند تا این هویت فرهنگی و تاریخی را با مشارکت کارتونیست‌ها عمق و گسترش جهانی بخشند.
او ادامه داد: دبیرخانه نخستین جشنواره بین‌المللی "صلح و سلامت" شیراز با احترام و افتخار از تمام کارتونیست‌های جهان برای مشارکت فعال و ارائه آثار در این اقدام و حرکت نیک و ماندگار دعوت می‌کند.
وی، اول مهرماه ۹۹ (۲۲ سپتامبر) را آخرین زمان برای ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره اعلام و بیان کرد: امیدواریم که در زمان باقی‌مانده با ارسال آثار از سوی کارتونیست‌های دیگر کشورها، شمار آثار افزایش یابد.
دبیر نخستین جشنواره بین‌المللی کارتون "صلح و سلامت" شیراز افزود: کارتونیست‌های سراسر جهان می‌توانند حداکثر پنج اثر با موضوع "صلح و سلامت" را در ابعاد A۳ به همراه مشخصات فردی خود تا اول مهرماه 99 از طریق نشانی ایمیل peace.shiraz۲۰۲۰@gmail.com ارسال کنند.
سهرابی بیان کرد: هیات داوران خارجی و داخلی این جشنواره نیز به زودی معرفی خواهند شد.
او گفت: به صاحبان پنج اثر برتر جشنواره، لوح یادبود، تندیس و جایزه ویژه موزه صلح شیراز اهدا خواهد شد و صاحبان ۱۰۰ اثر مرحله نهایی (فینالیست) هم لوح یادبود دریافت خواهند کرد.
نخستین جشنواره بین‌المللی کارتون "صلح و سلامت" به همت موزه صلح شیراز وابسته به مرکز تحقیقات صلح و سلامت و موسسه خیریه اسلامی شیراز برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha