مادران شهیدان حیدری رامشه، رایکا، اسودی و ‌پدر شهدا امیری فارسانی آسمانی شدند

تهران - ایرنا - ‌مادر شهیدان «مرتضی و علیرضا حیدری‌رامشه»، «رضا و حسین رایکا»، ‌ «صمد و محمدعلی اسودی» و پدر شهیدان «علی‌محمد و یوسف امیری فارسانی» آسمانی شدند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، «حاج ملک امیری فارسانی» پدر بزرگوار شهیدان «علی‌محمد و یوسف امیری»، در سن ۸۹ سالگی به علت بیماری و کهولت سن در بیمارستان فارسان دارفانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.
مراسم تشییع این پدر بزرگوار امروز با حضور خانواده معظم شهدا و ایثارگران و اقشار مختلف برگزار و در قطعه ایثارگران در جوار گلزار شهدای فارسان به خاک سپرده شد.
شهید یوسف امیری فارسانی سال ۳۸ در شهر فارسان متولد شد و سال ۶۵ با سمت تک‌تیرانداز در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش به کمر و سر شهید شد و در گلزار شهدای زادگاهش به خاک سپرده شد.
شهید علی‌محمد امیری فارسانی سال ۴۶ در شهر فارسان متولد شد و سال ۶۱ در شرق بصره عراق به شهادت رسید، پیکر او سال ۷۹ پس از تفحص در گلزار شهدای زادگاهش به خاک سپرده شد.

مادر شهیدان «حیدری‌رامشه» به ملکوت اعلی پیوست

 حاجیه خانم «فاطمه کریمی‌رامشه»، مادر شهیدان «مرتضی و علیرضا حیدری‌رامشه» پس از تحمل سال‌ها دوری از فرزندان شهیدش، بر اثر بیماری ریوی در ۸۵ سالگی درگذشت و به فرزندان شهیدش پیوست.
پیکر مطهر این بانوی گرانقدر، روز گذشته در قطعه ایثارگران باغ رضوان اصفهان به خاک سپرده شد.
شهید علیرضا حیدری رامشه سال ۴۱ در شهرستان اصفهان به دنیا آمد و به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت و سال ۶۲ با سمت فرمانده گردان لشکر ۱۴ امام حسین(ع)  در پنجوین عراق بر اثر اصابت گلوله به پیشانی شهید شد. مزار او در گلستان شهدای زادگاهش واقع است.
شهید مرتضی حیدری رامشه، سال ۳۹ در شهرستان اصفهان به دنیا آمد و به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت و سال ۶۰ در بستان بر اثر اصابت ترکش به دست‌ها و پاها شهید شد و در گلستان شهدای زادگاهش به خاک سپرده شد.

مادر شهیدان «رایکا» آسمانی شد

حاجیه خانم «مریم رخش» مادر شهیدان «رضا و حسین رایکا» بعد از سال‌ها تحمل رنج دوری از فرزندان شهیدش، در اثر کهولت سن دار فانی را وداع گفت و به شهدایش پیوست.
پیکر پاک این مادر شهیدان،  با حضور جمعی از مسئولان، ایثارگران و بستگان تشییع و در آرامستان باغو بندرعباس به خاک سپرده شد.
شهید رضا رایکا، ۱۴ خرداد ۱۳۴۱ در شهرستان بندرعباس به دنیا آمد و ۲۰ اسفند ۱۳۶۳ در شرق دجله بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.
شهید حسین رایکا، ۲۰ اسفند ۱۳۴۶ در شهرستان بندرعباس به دنیا آمد و ۱۶ مرداد ۱۳۶۲ در مهران توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به سر به شهادت رسید.

مادر شهیدان «اسودی» آسمانی شد

بانو «ربابه غفارپور شیرجینی» مادر شهیدان «صمد و محمدعلی اسودی» بعد از سال‌ها تحمل رنج دوری از فرزندان شهیدش آسمانی شد و به شهدایش پیوست.
سردار شهید صمد اسودی در تاریخ دوم اسفند ۱۳۳۹ دیده به جهان گشود و در تاریخ  ۱۸ اسفند ۱۳۶۳ به دلیل انفجار نارنجک به درجه رفیع شهادت نائل گشت.
شهید محمدعلی اسودی در تاریخ ۷ شهریور ۱۳۴۵ دیده به جهان گشود و در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ۱۳۶۵ در منطقه عملیاتی فاو بر اثر اصابت گلوله به درجه رفیع شهادت نائل گشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =