۱۱ شهریورماه، آخرین مهلت اصحاب رسانه برای تسهیلات کرونا

تهران-ایرنا- اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: فعالان حوزه رسانه تا پایان وقت اداری سه‌شنبه ۱۱ شهریورماه فرصت دارند درخواست خود را برای دریافت تسهیلات کرونا ارسال کنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‎های داخلی آمده است: به اطلاع تمامی فعالان رسانه که تاکنون برای دریافت تسهیلات ویژه ناشی از خسارات شیوع کرونا، موفق به ثبت‌نام در سامانه کارا متعلق به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نشده‌اند، می‌رساند به عنوان آخرین فرصت، تا پایان وقت اداری سه شنبه ۱۱ شهریورماه مهلت دارند با در دست داشتن مدارک هویتی، شغلی و همچنین معرفی‌نامه از موسسات مطبوعاتی که مشغول به کار هستند، به اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی مراجعه نمایند. 

 در دیگر استان‌ها، فعالان حوزه رسانه می‌توانند در مهلت مقرر به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ مراجعه و نسبت به ارائه مدارک خود اقدام کنند.

kara.mcls.gov.ir مخصوص کسب و کارهایی است که از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده‌اند و در بین ۱۳ رسته شغلی که توسط ستاد مقابله با کرونا اعلام شده قرار می‌گیرند.این ۱۳ رسته شغلی پیش از این توسط کارگروه بررسی و مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا به عنوان مشاغل آسیب‌دیده از کرونا در نظر گرفته شده‌اند.
اول، مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده شامل رستوران‌ها، بوفه‌ها، طباخی، تالارهای پذیرایی، قهوه‌خانه‌ها، اغذیه فروشی‌ها؛ شناسایی این کسب و کارها بر عهده وزارت صنعت معدن و تجارت است.
دوم، مراکز مربوط به گردشگری شامل هتل‌ها، هتل‌آپارتمان‌ها، مجتمع‌های جهانگردی و گردشگری، مهمان‌پذیرها، مهمانسراها، مسافرخانه‌ها، زائرسراها، مراکز بوم‌گردی، مراکز اقامتی، پذیرایی، تفریحی، خدماتی بین‌راهی و موزه‌ها؛ شناسایی این کسب و کارها بر عهده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.
 سوم، حمل و نقل عمومی مسافر برون شهری شامل هوایی، جاده‌ای، ریلی و دریایی؛ شناسایی این کسب و کارها بر عهده وزارت راه و شهرسازی است.
 چهارم، حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری؛ شناسایی این کسب و کارها بر عهده وزارت کشور است.
 پنجم، دفاتر خدمات مسافرتی، گردشگری و زیارتی؛ شناسایی این کسب و کارها بر عهده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سازمان حج و زیارت است.
 ششم، تولید و توزیع پوشاک؛ شناسایی این کسب و کارها بر عهده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.
 هفتم، تولید و توزیع کیف و کفش؛ شناسایی این کسب و کارها بر عهده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.
 هشتم، مراکز توزیع آجیل، خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه؛ شناسایی این کسب و کارها بر عهده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.
 نهم، مراکز، باشگاه‌ها و مجتمع‌های ورزشی و تفریحی؛ شناسایی این کسب و کارها بر عهده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.
 دهم، مراکز و مجتمع‌های فرهنگی، آموزشی، هنری و رسانه‌ای؛ شناسایی این کسب و کارها بر عهده وزارتخانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری است.
 یازدهم، مراکز تولید، توزیع و فروش صنایع دستی؛ شناسایی این کسب و کارها بر عهده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.
 دوازدهم، مؤسسات خصوصی دارای پروانه بهره‌برداری از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در حوزه‌های درمانی و تشخیصی شامل آزمایشگاهی و پاراکلینیکی فعال هستند.
 سیزدهم، آموزشگاه‌های رانندگی، آرایشگاه‌ها، سالن‌های زیبایی و گرمابه؛ شناسایی این کسب و کارها بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =