بزرگداشت چهل و دومین سالگرد ربایش «امام موسی صدر» در فرهنگسرای ملل

تهران-ایرنا-مدیر فرهنگی هنری منطقه یک و رئیس فرهنگسرای ملل گفت: ویژه ‌برنامه «شرح صدر» به مناسبت چهل و دومین سالگرد ربایش «امام موسی صدر» در این فرهنگسرا برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا از اعلام روز دوشنبه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، «ایمان کُرد» اظهارداشت: این برنامه روز سه‌شنبه- ۱۱ شهریور- ساعت ۱۷:۳۰ با حضور اعضای خانواده «امام موسی صدر»، میهمانان لبنانی و مسئولان فرهنگی کشور برگزار می‌شود.

وی گفت: مخاطبان برای حضور مجازی در این برنامه می‌توانند به صفحه فرهنگسرای ملل به نشانی farhangsaramelal۱ مراجعه کنند یا برنامه را از طریق اپلیکیشن جهانی زوم در نشانی https://us۰۴web.zoom.us/j/۲۷۵۰۸۵۸۹۴۹ دنبال کنند.

«کُرد» افزود: امسال سالگرد ربایش «امام موسی صدر» با ایام عزاداری شهادت امام حسین(ع) و روز تجلیل از اسرا و مفقودان مصادف شده است و در همین راستا برنامه ویژه‌ای در تداوم سایر برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری با رویکرد بین‌المللی و هم‌افزایی جبهه فرهنگی مقاومت برگزار می‌شود.

رئیس فرهنگسرای ملل بیان کرد: «امام موسی صدر» بخشی از هویت، تاریخ و موجودیت منطقه جنوب غرب آسیا و حتی شمال آفریقا، خصوصاً جمهوری اسلامی، لبنان و آرمان فلسطین و نمونه بارزی از کارآمدی و اثربخشی برنامه‌های تبلیغی و تربیتی روحانیون و سلاله پاک زهرای اطهر(س) در تداوم راه امامان معصوم(ع) است.

وی اظهارداشت: حرکت «امام موسی صدر» متأثر و منبعث از قیام حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) بوده و توانست تمام ملت سربلند لبنان، اعم از شیعه، سنی و مسیحی را تحت تأثیر قرار دهد و همراه خود کند، همان گونه که امام حسین(ع) در روز عاشورا هستی و بشریت را تکان داد.

«کُرد» گفت: قدرت گفتمان و حقانیت راه «امام موسی صدر»، اظهر من‌الشمّس بوده و هست و چون مخالفان در برابر ایشان حرف و استدلالی برای ارائه نداشتند، در برابر آن دریای عمیق دانش و معرفت به نامردی متوسل شدند و جهان بشری برای هر روز ۴۲ سال غیبت «امام موسی صدر» باید افسوس بخورد.

به گزارش ایرنا، «سیدموسی صدر» معروف به «امام موسی صدر» عالم و مجتهد شیعه متولد ۱۴ خرداد ۱۳۰۷ در قم است. وی فعال‌ترین پیشوای شیعیان لبنان و مبتکر و پیش‌آهنگ واقعی نهضت صلح معاصر در این کشور و حتی خاورمیانه است. او نهم شهریور ۱۳۵۷ در هنگام سفر به لیبی به صورت مرموز و اسرارآمیزی ناپدید شد و این موضوع در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت.

«امام موسی صدر» بنیانگذار جنبش امل و رهبر سابق مسلمانان شیعه لبنان است، ۴۲ سال از زمان ناپدید شدن او می‌گذرد و پرونده ناپدیدشدن «امام موسی صدر» به یکی از مسایل کلیدی در میان رویدادهای اصلی خاورمیانه مبدل شده است. دولت‌های لبنان، ایران و اقشار مختلف مسلمانان شیعه کشورهای خاورمیانه موضوع ناپدیدشدن و کشف سرنوشت وی را پیگیری و دنبال می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =