۶۶ طرح عمرانی و اقتصادی در شهرستان فراهان به بهره‌برداری رسید

اراک - ایرنا - ۶۶‌ طرح عمرانی و اقتصادی روز دوشنبه با حضور سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی در نقاط مختلف شهرستان فراهان به بهره‌برداری رسید.

استاندار مرکزی در آئین آغاز عملیات اجرایی ارتقای کیفیت آب شرب شهر فرمهین در خصوص طرح‌های شهرستان فراهان گفت:  ۵۶ مورد از مجموع  این طرح‌ها در حوزه عمرانی و بقیه اقتصادی است.

وی بیان کرد: برای اجرای طرح‌های عمرانی و اقتصادی شهرستان فراهان بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی هزینه شده است. 

آقازاده اظهار داشت: با بهره‌برداری از این طرح‌های اقتصادی و عمرانی ۵۷۳ فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم ایجاد شده است. 

وی اضافه کرد: بهره‌برداری از طرح پرورش شترمرغ در روستای آهنگران، پرورش ماهی قزل‌آلا در روستای غیاث‌آباد، ساختمان جمعیت هلال احمر روستای مجدآباد، سه بوستان شهری و از ۲۰ طرح برق‌رسانی  از  مهمترین طرح‌های عمرانی و اقتصادی شهرستان فراهان است. 

استاندار مرکزی بیان کرد: همچنین امروز عملیات اجرایی ارتقای کیفیت آب شرب شهر فرمهین نیز با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال آغاز شد.

آقازاده اضافه کرد: طرح‌های عمرانی و اقتصادی شهرستان فراهان قرار بود در هفته دولت بهره‌برداری شوند اما به دلیل تعطیلات و تقارن با ایام سوگواری حصرت سیدالشهدا(ع) به امروز دهم شهریورماه موکول شد. 

وی اظهار داشت:  به همین مناسبت عملیات اجرایی سه طرح عمرانی و اقتصادی نیز در نقاط مختلف شهری و روستایی شهرستان فراهان آغاز شد.

شهرستان فراهان به مرکزیت شهر فرمهین بالغ بر ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و در ۴۵ کیلومتری شمال اراک -مرکز استان مرکزی- واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =