امکان انجام آندوسکوپی و کولونوسکوپی زیر بیهوشی در شیراز

شیراز - ایرنا- انجام آندوسکوپی و کولونوسکوپی در حالی که بیمار در خواب سبکی فرو رفته باشد، افزایش رضایتمندی بیماران را به همراه دارد. با راه اندازی آندوسکوپی زیر بیهوشی در مجتمع درمانگاهی شهید مطهری شیراز امکان انجام این اعمال تشخیصی فراهم شد.

رییس مجتمع های تخصصی و فوق تخصصی امام رضا(ع) و شهید مطهری شیراز روز دوشنبه از راه اندازی آندوسکوپی و کولونسکوپی زیر بیهوشی در درمانگاه شهید مطهری خبر داد و گفت: آندوسکوپی برای تشخیص بیماری های دستگاه گوارش از معده تا ابتدای روده استفاده می شود و با کولونسکوپی، امکان تشخیص بیماری های مربوط به تمامی قسمت های دستگاه گوارش از راه مقعد میسر خواهد شد.

دکتر  علی جنگجو  گفت: هرچند انجام گاستروسکوپی و کولونسکوپی و حتی بیوپسی ها یک عمل سرپایی است، اما می ‌تواند باعث احساس حرکت و فشار در بیمار شود، در صورت استفاده نکردن از داروی آرامبخش، بعضی از آندوسکوپی ‌ها ممکن است ناراحت ‌کننده باشد و ترس اکثریت مردم از این اقدام عامل مهم بازدارنده ای است که مانع مراجعه مردم برای اندوسکوپی می شود.

رئیس درمانگاه های امام رضا (ع) و شهید مطهری افزود: هم اکنون این امکان فراهم شده است تا در بسیاری از معاینات آندوسکوپی، برای راحتی بیماران از داروهای آرامبخش استفاده شود و باعث آرامش و یک خواب سبک در بیمار شود، بیماران اغلب بعد از یک ساعت از خواب بیدار می‌شوند و این کار باعث افزایش رضایت بیماران است.

 جنگجو اضافه کرد: برای راه اندازی و ارائه این خدمت، یک سیستم کامل آندوسکوپی از جمله گاستروسکوپ، کولونسکوپ و دستگاه مانیتور علایم حیاتی به ارزش حدودی ۹ میلیارد و پانصد هزار ریال تهیه شده است.

وی در خصوص هزینه درمان آندوسکوپی نیز گفت: آندوسکوپی و کولونسکوپی زیر بیهوشی در درمانگاه شهید مطهری، به همت اساتید هیات علمی فوق تخصص گوارش و با تعرفه دولتی انجام می گیرد.

اخبار مرتبط