اولین هواپیمای رژیم صهیونیستی در فرودگاه ابوظبی نشست

تهران- ایرنا- نخستین هواپیمای رژیم صهیونیستی که حامل هیات آمریکایی و صهیونیستی برای پیشبرد مذاکرات صلح بین امارات و اسرائیل است، در فرودگاه ابوظبی به زمین نشست.

براساس اطلاعات تارنمای فلایت 24، هواپیمای خطوط ال عال که ساعاتی قبل فرودگاه بن گوریون در تل آویو را ترک کرده بود، برای نخستین بار با گذر کردن از حریم هوایی عربستان سعودی وارد فرودگاه ابوظبی شد.

هیات آمریکایی با حضور برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران(که امروز به کار خود در این سمت پایان می دهد)، رابرت اوبرایان مشاور امنیت ملی آمریکا و آوی برکوویتس نماینده آمریکا در امور خاورمیانه و در راس آن جرد کوشنر داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا حضور دارد.

همچنین از جمله شخصیت‌های برجسته صهیونیستی که هیات آمریکایی را در این سفر همراهی می‌کند مئیر بن شابات مشاور امنیت ملی رژیم صهیونیستی است که توسط بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مامور مذاکره با طرف اماراتی شده است.

کوشنر پیش از صعود پرواز از فرودگاه تل آویو به مقصد ابوظبی مدعی شد که این مرحله امیدهای بسیاری را برای رسیدن به صلح در منطقه ایجاد می‌کند و صلح و رفاه در منطقه و سراسر دنیا ممکن است.

اوبرایان نیز گفت که این سفر یک فرصت تاریخی برای تکمیل فرایند صلح است و خاورمیانه نیاز به تصمیم‌های شجاعانه برای ایجاد صلح دارد.

امارات و اسراییل ۲۳ مرداد ماه گذشته از توافق عادی سازی بین خود با وساطت آمریکا خبر دادند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =