گردشگران شمار بیماران کرونایی را در سمیرم افزایش می‌دهند

اصفهان- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان سمیرم گفت: افزایش مسافرت‌ها بویژه در تعطیلات چند روز گذشته به احتمال زیاد باعث بالا رفتن آمار کرونایی‌های این شهرستان خواهد شد.

علی‌اصغر صبوحی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: تعدد سفرها بویژه از مرکز استان و شهرهای جنوب کشور در سه روز پایانی هفته گذشته در شهر و برخی روستاهای سمیرم مشهود بوده است.

به گفته وی با وجود هشدارهای مداوم مبنی بر سفر نکردن مردم و حتی سمیرمی‌های ساکن دیگر شهرها، متاسفانه شاهد ترافیک سنگین خودرویی در این شهرستان بودیم که خبر از ورود شمار زیادی گردشگر به این خطه داشت.

مدیر شبکه بهداشت سمیرم با بیان اینکه این افزایش احتمالی در روزهای آینده مشخص می شود، ادامه داد: ۳۶۳ نفر تا امروز در این شهرستان به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند.

صبوحی خاطرنشان کرد: چهار نفری که در روز گذشته به کرونا مبتلا شدند از روستاهای حیدرآباد بخش وردشت، ماندگان و شهر سمیرم بودند.

وی با قدردانی از هیات‌های عزاداری که با رعایت فاصله مناسب و زدن ماسک با ستاد ملی کرونا همکاری کردند، تصریح کرد: با وجود خاتمه یافتن مراسم‌های دهه اول برپایی روضه های خانگی باید همراه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باشد.

رییس مرکز بهداشت و درمان شهرضا در همین پیوند، اظهارداشت: وضعیت این منطقه قرمز است و چهار نفر بر اثر ابتلا به کرونا در همین دو روز گذشته در این شهرستان جان باخته‌اند.

به گفته فریده کمایی، میانگین بیماران بستری شده در ۲۰ روز گذشته در بیمارستان صاحب‌الزمان (عج)بیش از ۳۵ نفر بوده است.

حجت‌الله تنهایی، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرضا به ۲.۵ برابر شدن میزان مرگ و میر بر اثر بیماری کووید-۱۹ در این شهرستان اشاره کرد و گفت: این افزایش بویژه در ۲ ماه گذشته رخ داده است.

بخش بهداشت و درمان منطقه سمیرم دارای ۳۶ خانه بهداشت، ۶ پایگاه سلامت روستایی، ۶ پایگاه اورژانس ۱۱۵ و یک بیمارستان ۸۶ تختخوابی(بیمارستان سیدالشهدا) در کنار درمانگاه شهید پیرمرادیان سپاه ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان است.

شهرستان‌های سمیرم و شهرضا به ترتیب با ۹۰ و ۱۵۹ هزار جمعیت در ۱۶۰ و ۷۵ کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =