۱۰ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۳۵
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84022049
۰ نفر

برچسب‌ها

روسیه سه دیپلمات اسلواکی را اخراج کرد

مسکو - ایرنا - وزارت امور خارجه روسیه سفیر اسلواکی در مسکو را احضار و تصمیم برای اخراج سه دیپلمات این کشور را به وی ابلاغ کرد.

وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: روز ۳۱ ماه اوت (امروز) پتر پریپوتن سفیر اسلواکی در مسکو به وزارت امور خارجه روسیه احضار و مراتب اعتراض قاطعانه روسیه در ارتباط با اخراج سه تن از کارکنان دیپلماتیک سفارت روسیه در اسلواکی به وی ابلاغ شد.

در بیانیه گفته شده است: این اقدام غیردوستانه براتیسلاوا به عنوان اقدام مغایر با سنت دوستانه توسعه روابط دو کشور بود.  

به سفیر اسلواکی گفته شد که طرف روسی با پیروی از اصل متقابل تصمیم به اخراج سه دیپلمات سفارت اسلواکی در مسکو گرفته است و این اشخاص باید خاک روسیه را ترک کنند. 

۲۰ مرداد ماه خبرگزاری تاس به نقل از سخنگوی وزارت خارجه اسلواکی اعلام کرد که سه دیپلمات روس به جرم جاسوسی از اسلواکی اخراج می شوند.

یورای توماگا سخنگوی وزارت خارجه اسلواکی گفت که بر اساس اطلاعات سرویس های اطلاعاتی، این افراد اقدامات خلاف قانون و مغایر با اصول کنوانسیون مناسبات دیپلماتیک مرتکب شده اند.

 روزنامه روسی ودوموستی به نقل از پورتال خبری آکتوالیتی اسلواکی، دیپلمات های روس تحت پوشش دیپلماتیک برای سرویس تجسسی روسیه فعالیت می کردند.

اسلواکی در چند سال اخیر دست کم دو مورد دیپلمات های روس را اخراج کرده است که یک مورد در آذر ماه ۹۷ رخ داد و  یک دیپلمات روسیه به اتهام جاسوسی از این کشور اخراج شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =