فرمانده مرزبانی: طرح هوشمندسازی در مرزهای کشور اجرا می‌شود 

مهاباد- ایرنا- فرمانده مرزبانی کشور با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های نیروی انتظامی و مرزبانی طی سال جاری هوشمندسازی است، گفت: طرح هوشمندسازی و کنترل مرزهای کشور با استفاده از ابزار تصویری اجرا می‌شود.

سردار احمدعلی گودرزی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از نوار مرزی سردشت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: زیرساخت‌های لازم برای این امر شامل اقدامات اوپتیکی، الکترونیکی، پهپادی و همه تجهیزات نوین، خودروهای عملیاتی سبک و تجهیزات مورد نیاز مرزبانان فراهم شده است.

وی اضافه کرد: یکی از اولویت های نیروی انتظامی و مرزبانی در مرزهای کشور، مبارزه بی‌امان با سوداگران مرگ، قاچاقچیان مواد مخدر، سلاح و مهمات و اقلام ضد فرهنگی به داخل کشور است.

فرمانده مرزبانی کشور گفت: مرزبانی تلاش می‌کند تا دست‌های پنهانی که در کالای قاچاق فعالیت دارند، را شناسایی و با اقدامات اطلاعاتی دستگیر و شبکه های آنها را منهدم کند.

وی اظهار داشت: مرزنشینان همیشه پشتیبانان بی دریغ مرزبانان بوده اند و اقدامات آنها لازم و ملزوم است و همه مرزنشینان، مرزیار افتخاری مرزبانی و در کنار مرزبانان هستند.

سردار گودرزی بیان کرد: مرزبانان می‌توانند با حضور مرزنشینان امنیت پایدار را به ارمغان بیاورند که این امر نیز جزو اولویت ها و برنامه های مرزبانی است.

وی با اشاره به تامین امنیت در مرزهای آذربایجان‌غربی اظهار داشت: در این استان هم برای برقراری امنیت پایدار و مطلوب در تلاش هستیم و به‌زودی یک هزار کیلومتر مرز آذربایجان‌غربی هوشمندسازی خواهد شد.

وی همچنین در ادامه به کشفیات مهم اخیر مرزبانی سردشت اشاره کرد و گفت: نیروهای مرزبانی این شهرستان در چند روز گذشته طی عملیات های مختلف خود کشفیات مهمی  از جمله اقلام ضد فرهنگی، طیور و پرندگان، دارو و تجهیزات پزشکی که قصد خروج از معابر مرزی کشور داشته اند، را به صورت انبوه داشتند.

وی عنوان کرد: در این عملیات با عواملی که قصد خروج این اقلام به صورت غیر قانونی داشته برخورد شد و بیش از ۸۰ میلیارد ریال کالای قاچاق کشف و ضبط شده است.

ادای احترام به مقام شهدای والامقام و بازدید از نوار مرزی شهرستان سردشت از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه سردار گودرزی به این شهرستان است.

شهرستان مرزی سرشت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =