۶ واحد مسکونی در سقز به بهره برداری رسید

سنندج - ایرنا - مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سقز با بیان اینکه برای ۷۹ مورد اشتغالزایی مددجویی بیش از ۳۴ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است، گفت: امسال ۶ واحد مسکونی به ارزش سه میلیارد و ۲۲۵ میلیون ریال برای مددجویان این نهاد ساخته شد.

غفور عبداللهی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به مناسبت هفته دولت، شش واحد مسکونی در این شهرستان به بهره‌برداری رسید که یک واحد مسکونی مددجویی آن در روستای مولان آباد به صورت نمادین افتتاح و تحویل مددجو شد.

وی با بیان اینکه کل هزینه‌های این شش واحد مسکن مددجویان در این شهرستان سه میلیارد و ۲۲۵ میلیون ریال است، افزود: اعتبار این طرح ها از کمک‌های  بلاعوض، تسهیلات کمیته امداد امام خمینی (ره)، تسهیلات بنیاد مسکن و کمک خیرین تامین شده است.

عبداللهی اضافه کرد: برای اشتغالزایی جوانان شهرستان سقز و تامین درآمد و اشتغال پایدار ۷۹ طرح، ۳۴ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.

 وی یادآور شد: اعتبار این طرح ها شامل، پرداخت تسهیلات کارفرمایی سه مورد به مبلغ ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، تسهیلات مددجویی منابع بانکی ۵۳ مورد به مبلغ ۲۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال و تسهیلات مددجویی منابع امدادی ۲۱ مورد به مبلغ ۴ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال است.

 شش واحد مسکونی افتتاح شده در هفته دولت در روستاهای مولان آباد، دره‌هوان، کهریزه و ۳ واحد دیگر آن به مددجویان تحت پوشش این نهاد در شهر سقز احداث شده است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha