۱۰ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۰۲
کد خبرنگار: 2203
کد خبر: 84022029
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اهدای خون در خراسان جنوبی افزایش یافت

بیرجند - ایرنا - مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی گفت: روزهای تاسوعا و عاشورای امسال ۳۹۹ نفر در استان خون اهدا کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵.۲ درصد افزایش داشت.

ابراهیم میری مقدم روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در روز تاسوعای امسال ۲۰۹ نفر به مراکز خونگیری شهرهای قاین و بیرجند مراجعه کردند که از این تعداد ۱۷۷ نفر موفق به اهدای خون شدند.

وی گفت: همچنین روز عاشورا نیز ۲۶۷ نفر به مراکز خونگیری در شهرهای بیرجند، طبس و قاین مراجعه کردند که ۲۲۲ نفر موفق به اهدای خون شدند.

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی اظهار داشت: تعداد اهدای خون در زنان در این ایام در استان ۴۵ نفر بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۱.۵ برابر بیشتر شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا اهدای خون در استان کاهش داشته است تاکید کرد: در حال حاضر به اهدای خون در همه گروه‌های خونی نیاز داریم.

میری مقدم اظهار داشت: مراکز خونگیری در شهرهای قاین، طبس و بیرجند ساعت اداری هر روز آماده خونگیری از مراجعه کنندگان هستند.

وی افزود: مرکز خونگیری قائم بیرجند نیز علاوه بر ساعات اداری، روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته صبح و عصر آماده ارائه خدمات به مراجعه کنندگان برای اهدای خون است.

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی بیان کرد: اهداکنندگان خون در شهرستان فردوس نیز می‌توانند روزهای یکشنبه و چهارشنبه به مرکز خونگیری این شهر مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها