دستگیری اعضای باند آدم ربایی ۱۳۰ میلیارد تومانی در تهران

تهران- ایرنا- رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سه نفر آدم ربا خبر داد و گفت: با اقدام به موقع پلیس، اعضای باند آدم ربایی ۱۳۰ میلیارد تومانی دستگیر شد و فرد ربایش شده کمتر از ۷۲ ساعت به آغوش خانواده اش بازگشت.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام روز دوشنبه پلیس تهران بزرگ، سردار "علیرضا لطفی " در این باره اظهار داشت: در ساعت ۱۰ صبح مورخه دوم شهریورماه سال جاری مرد میانسالی با مراجعه به کلانتری ۱۱۸ ستارخان از ربایش برادرش بنام صفر ۵۰ ساله توسط ۴ نفر سرنشینان یک دستگاه خودروی پژو۴۰۵ نقره ای رنگ با چراغ گردان در محدوده ستارخان به مأموران کلانتری اعلام شکایت کرد و پرونده با موضوع آدم ربایی تشکیل و به جهت رسیدگی تخصصی به دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم معاونت مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

وی افزود: برادر شاکی با حضور در اداره یازدهم به کارآگاهان گفت که برادرش کارخانه ای در جنوب تهران دارد و روز حادثه پس از خارج شدن از منزل در خیابان ستارخان توسط ۴ نفر سرنشینان یک دستگاه خودوری پژو ۴۰۵ ربوده شده و طی تماس تلفنی آدم ربایان در قبال آزادی برادرش درخواست ۱۳۰ میلیارد تومان وجه نقد یا معادل آن ارز یا جواهرات کرده اند.

این مقام ارشد پلیس پایتخت گفت: کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاکی بلافاصله راهی محل وقوع جرم شدند که با انجام اقدامات پلیسی و کارآگاهی ردی از تبهکاران در یکی از شهرستان های غربی تهران بدست آمد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت تصریح کرد: کارآگاهان در ادامه تحقیقات جنایی خود با بهره گیری از روشهای علمی کشف جرم مخفیگاه آدم ربایان را در محدوده غرب استان تهران  شناسایی کردند که با در اختیار گذاشتن اطلاعات بدست آمده به بازپرس شعبه نهم دادسرای امورجنایی تهران دستور دستگیری تبهکاران صادر شد.

لطفی افزود: کارآگاهان در مورخه ششم شهریور ماه طی یک عملیات پلیسی و ضربتی موفق شدند سه نفر آدم ربا را دستگیر و فرد ربایش شده را از چنگال تبهکاران آزاد کنند در ادامه عملیات با بازرسی از مخفیگاه یک قبضه کلت کمری به همراه فشنگ جنگی، گاز اشک آور،شوکر و سه قبضه چاقو کشف و ضبط گردید.

وی با بیان اینکه تبهکاران در تحقیقات صورت گرفته به جرم خود معترف شدند گفت: آدم ربایان در ادامه تحقیقات تخصصی انگیزه را کسب مال عنوان داشتند و گفتند، با توجه به شناختی که از شاکی داشتیم با طرح ریزی نقشه و با جعل عنوان مأمور مسیر حرکت وی را گرفتیم و بلافاصله او را ربودیم و طی تماس با خانواده اش در خواست ۱۳۰ میلیارد تومان کردیم که به مقصودمان نرسیدیم و دستگیر شدیم.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت خاطر نشان کرد: با تلاش همکارانم در بخش معاونت جرایم جنایی که منجر به کشف این پرونده شد ، تبهکاران نیز با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =