امدادرسانی به گردشگر مصدوم و رفع تصرف اراضی ملی در آستارا

آستارا - ایرنا - امدادگران هلال‌احمر آستارا یک گردشگر مصدوم را از دره‌ای در ارتفاعات آبشار لاتون خارج و ماموران منابع طبیعی این شهرستان، ۲ هزار متر مربع اراضی ملی را از دست متصرفان آزاد کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر آستارا روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: امروز یک گردشگر در حین صعود به ارتفاعات آبشار لاتون به دره سقوط کرده بود و سه امدادگر هلال احمر، پس از ۲ ساعت جستجو، او را با شرایط شکستگی از ناحیه های دست و پا پیدا و بعد از ارائه کمک های اولیه، به بیمارستان منتقل کردند.

حسین خورشیدی از شهروندان و گردشگران آستارا خواست در حوادث مختلف با شماره تلفن ۱۱۲ ندای امداد آستارا تماس گرفته و از خدمات امداد و نجات بهره مند شوند.

آبشار لاتون با ۶۰۰ سال قدمت و ۱۰۵ متر ارتفاع در ۱۵ کیلومتری جنوب آستارا در ۶ کیلومتری روستای کوته کومه واقع شده و از مناطق گردشگرپذیر آستاراست.

رئیس اداره منابع طبیعی آستارا هم گفت: یک نفر، ۲ هزار متر مربع از اراضی ملی را در ارتفاعات روستای عباس آباد این شهرستان تصرف کرده بود و روز گذشته با پیگیری حقوقی، به آزادی زمین و دستگیری و معرفی متخلف به دادگاه اقدام شد.

نسرین غزنوی وسعت اراضی ملی آستارا در بخش های کوهستانی، جلگه ای و ساحلی را ۴۰ هزار هکتار اعلام کرد.

شهرستان گردشگرپذیر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۶۲ روستا در منتهی الیه غرب استان گیلان، حاشیه دریای خزر و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =