کلاس‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید بهشتی ترکیبی است

تهران-ایرنا- معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید بهشتی گفت: نیم‌سال اول تحصیلی سال ۱۴۰۰ـ ۱۳۹۹ این دانشگاه برای مقاطع تحصیلات تکمیلی به صورت ترکیبی از حضوری و غیرحضوری برگزار خواهد شد.

به گزارش روز دوشنبه دانشگاه شهید بهشتی، علی اکبر افضلیان اظهار داشت: درصد حضوری و غیرحضوری بودن کلاس‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری، تابعی از تصمیمات و ابلاغ‌های ستاد ملی کرونا خواهد بود.

وی گفت: کلاس های دانشجویان مقطع کارشناسی به صورت غیرحضوری خواهد بود.

افضلیان گفت: ثبت نام دانشجویان برای ترم جدید از ۱۵ شهریور آغاز و کلاس‌ها براساس تقویم آموزشی دانشگاه دایر می شود.

معاون آموزشی دانشگاه، به تاخیر در آغاز سال تحصیلی برای دانشجویان ورودی جدید اشاره کرد و افزود: براساس پیش بینی‌ها، دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد ورودی جدید اواخر مهر یا اوایل آبان از سوی سازمان سنجش به دانشگاه معرفی خواهند شد و براین اساس این دانشجویان ترم را با 6 هفته تاخیر آغاز خواهند کرد.

او از برنامه‌ریزی برای برگزاری ترم فشرده برای این دانشجویان خبر داد و تصریح کرد: برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی‌ارشد برگزاری نیسمال اول به صورت فشرده را پیش‌بینی کرده‌ایم به این صورت که دانشجویان، نیمسال تحصیلی را به جای ۱۶ هفته در ۱۰ هفته طی خواهند کرد؛ در دوره کارشناسی ۱۲ واحد ارائه خواهد شد و به ازاء هر واحد درسی یک ساعت و نیم در کلاس غیرحضوری شرکت خواهند کرد.

وی در خصوص جلسات مصاحبه دانشجویان دوره دکتری گفت: مصاحبه داوطلبان دوره دکتری سال ۱۳۹۹، به صورت غیرحضوری اجرا خواهد شد. برای انجام مصاحبه ها ساز وکار مورد نیاز پیش‌بینی شده است با دانشکده ها، مرکز فناوری و مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه هماهنگی‌های لازم صورت گرفته و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری و زیرساخت‌های لازم مهیا شده است.

افضلیان شیوه برگزاری کلاس‌های عملی و آزمایشگاهی را توضیح داد: به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا بخشی از کلاس‌های عملی و آزمایشگاهی نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹- ۱۳۹۸برگزار نشد، این دروس در طول تابستان برای آن‌دسته از دانشجویان که امکان و تمایل به حضور در دانشگاه را داشتند و یا در شرف فارغ‌التحصیلی بودند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرا شد. گذراندن دروس آزمایشگاهی در تابستان اجباری نبود.

معاون آموزشی دانشگاه از برنامه‌ریزی برای جایگزینی دروس عملی خبر داد و تصریح کرد: در جلسه شورای آموزشی دانشگاه، امکان جایگزینی برخی از دروس عملی با اجرای پروژه‌های مرتبط، شبیه‌سازی‌های کامپیوتری و یا گذراندن یک درس بررسی و مقرر شد پس از گردآوری نظرات دانشکده‌ها در این خصوص تصمیم‌گیری شود.

افضلیان تاکید کرد:‌ در دانشگاه شهید بهشتی شرایط دفاع از رساله دکتری و پایان‌نامه کارشناسی ارشد به صورت غیرحضوری مهیا شده است. دانشجویانی که امکان حضور در دانشگاه را داشته باشند می‌توانند با نظر دانشکده در جلسه دفاع حاضر شوند و با مراعات دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت حضوری به دفاع از پایان‌نامه و رساله دکتری خود بپردازند. آن دسته از دانشجویان نیز که امکان حضور در دانشگاه را ندارند از طریق سامانه یادگیری دانشگاه، از رساله دکتری و پایان نامه کارشناسی ارشد خود دفاع خواهند کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =