ساخت ۳۸۸ طرح تولیدی در شهرک‌های صنعتی گلستان

گرگان‌ - ایرنا - مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گلستان گفت که اکنون ۳۸۸ طرح تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان با پیشرفت فیزیکی متفاوت توسط سرمایه‌گذاران در دست ساخت است.

حجت‌الله خلیل‌زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: از مجموع طرح های در دست ساخت ۱۳۹ طرح در مرحله واگذاری زمین، ۴۲ مورد در مرحله نصب سوله، ۳۱ پروژه در دست دیوارکشی، ۲۲ طرح در مرحله نصب ماشین آلات و بقیه با دریافت زمین مورد نیاز مهیای شروع عملیات ساخت و ساز است.

وی افزایش ظرفیت تولید واحدهای فعال با بازگشت ۴۰ واحد راکد به چرخه تولید را از دیگر برنامه‌های شرکت شهرک‌های صنعتی استان گلستان در سال جهش تولید اعلام کرد.

به گفته وی طی سه سال اخیر ۱۱۱ واحد صنعتی با سرمایه گذاری هزار و ۱۴۵ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای هزار و ۱۲۶ نفر در استان گلستان به چرخه تولید بازگشت.

خلیل زاده با اشاره به مشکلات صنایع کوچک برای تامین سرمایه در گردش گفت: برای رفع این مشکل، طرح دریافت سند زمین واحد تولیدی در شهرک ها و نواحی صنعتی گلستان به عنوان وثیقه بانکی در حال پیگیری است.

استان گلستان ۲۴ شهرک، ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی (شهرک هزار هکتاری اترک) با مساحت ۲ هزار و ۴۱ هکتار دارد که در این شهرک ها و نواحی صنعتی هفت هزار و ۹۶۶ واحد بهره بردار با اشتغال ۱۴ هزار و ۷۲۴ نفر و سرمایه گذاری ۱۵ هزار و ۱۳۹ میلیارد ریال مشغول فعالیت هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =