۵۵۵ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در قم معدوم شد

قم-ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: طی روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) با نظارت بازرسان مرکز بهداشت قم ۵۵۵ کیلوگرم انواع مواد غذایی غیرقابل‌مصرف و فاسد شناسایی و از گردونه مصرف خارج شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، سیامک محبی اضافه کرد: طی روزهای تاسوعا و عاشورا بیش از هزار نظارت بهداشتی توسط بازرسان در قم انجام شد.

وی افزود: در این مدت ۹۲۲ نظارت بهداشتی به همراه ۲۳۵ نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط کارشناسان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم صورت گرفته است.

محبی اظهار داشت: این نظارت‌ها در مراکز توزیع غذا، واحدهای صنفی، هیئت‌های مذهبی، تکایا و مساجد انجام پذیرفت.

وی خاطرنشان کرد: در این دو روز همچنین ۴۷۵ موردسنجش مواد غذایی با تجهیزات بازرسی، ۱۹۷ مورد کلر سنجی آب  و ۱۰ مورد شکایات مردمی مورد رسیدگی و پیگیری قرارگرفته است.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =