آمار روزانه ابتلا به کرونا در استان اردبیل همچنان بالاست

اردبیل - ایرنا - آمار ابتلا و فوتی روزانه کرونا در استان اردبیل که به مدت سه هفته در اوج قرار داشت، هر چند طی یک هفته اخیر روند نزولی به خود گرفته، ولی همچنان بالاست.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، بالاترین آمار ثبت شده بیماری کرونا در استان اردبیل با ۷۶ بستری روزانه و بالاترین رقم فوتی نیز ۱۷ مورد بود ولی با وجود کاهش تعداد فوتی‌ها به یک مورد در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد مبتلایان ۳۷ مورد اعلام شده و بر حسب جمعیت استان همچنان آمار بالایی به شمار می‌رود.

آمار فوتی‌های روزانه کرونا در استان اردبیل یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفری اردبیل که حدود چهار هفته پیش به ۱۷ مورد در یک روز رسیده بود، در پی همکاری مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مراقبتی، روندی کاهشی را در روزهای اخیر طی کرده و به یک مورد رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا، آخرین وضعیت شیوع کرونا در این استان را تشریح و اعلام کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۳۷ بیمار جدید در مراکز درمانی استان بستری شده و یک نفر دیگر از مبتلایان جان باختند.

دکتر شهرام حبیب‌زاده گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۷ نفر بیمار جدید در مراکز درمانی استان بستری شدند که از این تعداد ۱۹ نفر در اردبیل، ۱۱ نفر در پارس‌آباد، چهار نفر در مشگین‌شهر، ۲ نفر در گرمی و یک نفر در خلخال بستری شده و در حال مداوا هستند.

وی بیان کرد: در حال حاضر تعداد ۲۱۳ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۵۵ نفر بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت نظر قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل افزود: طی شبانه‌روز گذشته ۲۵ نفر با بهبودی نسبی از مراکز درمانی استان مرخص شدند.

وی با اشاره به قرار گرفتن استان اردبیل در پیک دوم شیوع کرونا و آمار بالای شیوع کرونا در شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر و پارس‌آباد اظهارداشت: در حال حاضر استان اردبیل در وضعیت هشدار شیوع کرونا قرار دارد و نوسان زیادی در ابتلای به کرونا در شهرستان‌های مختلف استان به چشم می‌خورد.

دکتر حبیب‌زاده، از مردم خواست تا برای مهار بیماری کرونا، رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، شستن دست‌ها و رعایت فاصله اجتماعی را در اولویت قرار دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =