پنج واحد تولیدی متخلف در قزوین به مراجع قضائی معرفی شدند

قزوین - ایرنا - پرونده پنج واحد تولیدی متخلف از سوی اداره کل استاندارد قزوین به مراجع قضائی استان معرفی شدند.

مدیرکل استاندارد قزوین روز دوشنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: براساس قانون، تولید کالا و خدمات مشمول مقررات استاندارد اجباری بدون دریافت پروانه کاربد علامت استاندارد ایران جرم محسوب می‌شود.

سیروس صارمی افزود: طی بازدیدهای به عمل آمده از واحدهای تولیدی قزوین از ابتدای سال جاری، پنج واحد تولیدی که فرآورده‌های خود شامل فیلتر هوای خودرو سبک، قطعات یدکی خودرو، شن و ماسه، بتن آماده و کپسول گاز اکسیژن طبی را بدون دریافت پروانه کاربد علامت استاندارد تولید و عرضه کرده بودند شناسایی و فرآورده‌های آنها توقیف شد.

صارمی همچنین گفت: در راستای صیانت از حقوق شهروندی و سلامت و ایمنی مردم، پرونده این واحدهای تولیدی متخلف جهت تصمیم گیری به دادسرا ارسال شده است.

وی با تاکید بر اهمیت سلامت و ایمنی جامعه با رعایت استانداردها، گفت: مردم می‌توانند به عنوان یک شهروند مسوول برای بالا بردن سطح سلامت و ایمنی خود، خانواده و شهروندان با استفاده از سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ از صحت علامت و کد استاندارد درج شده بر روی کالاها اطمینان حاصل کرده و هرگونه مغایرت و تشخیص جعل یا تقلب را از طریق تلفن گویای ۱۵۱۷ به اطلاع کارشناسان این اداره کل برسانند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =