استاندار: مدارس مناطق قرمز کرونا در کرمان مجازی شد

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان گفت: فعالیت آموزشی امسال در مناطق قرمز به‌صورت کاملا مجازی، مناطق زرد به‌صورت ترکیبی حضوری و مجازی و مدارس در مناطق سفید این استان کرونا همچون گذشته برقرار می‌شود.

محمدجواد فدائی روز دوشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان کرمان افزود: وضعیت کرونا در مناطق مختلف این استان متغیر اعلام شده و وضعیت شهرستان‌ها به‌صورت هفتگی تغییر می‌کند که به‌صورت مداوم پایش می‌شود.

وی با بیان اینکه اجرای پروتکل‌های بهداشتی در مناطق سفید به علت رعایت شدن پروتکل‌های بهداشتی بسیار دشوار است اظهار داشت: معتقدیم که آموزش در شرایط کرونا نباید تعطیل شود اما باید تصمیماتی اجرایی و عملی با کمترین تبعات اتخاذ شود.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه نقاطی در استان کرمان امکان اتصال به اینترنت را ندارد گفت: سرعت اینترنت به‌مدت پنج ماه پیگیری در یکی از مناطق این استان پیگیری شد که هنوز این مشکل رفع نشده است. 

فدائی تصریح کرد: برخی دستورالعمل‌های بهداشتی در برخی از آیین‌های محرم امسال استان کرمان به صورت مطلوب رعایت نشد واین نگرانی وجود دارد که سیر نزولی شیوع کرونا در استان تغییر کند.

وی بیان داشت: آمار موارد بستری مبتلایان به کرونا در استان کرمان در مقطعی تا ۲۵ نفر کاهش یافت اما این آمار مجددا به ۷۵ نفر رسید که با آغاز فعالیت مدارس امیدواریم شاهد اوج بیماری نباشیم لذا دانشگاه علوم پزشکی بر رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی در مدارس نظارت جدی داشته باشد.

استاندار کرمان افزود: دسترسی به تلفن همراه هوشمند برای تمامی دانش‌آموزان میسر نیست و در برخی نقاط استان و روستاها دسترسی به اینترنت وجود ندارد که از مشکلات آموزش مجازی محسوب می‌شود.

وی اظهار داشت: مناطق در دستورالعمل‌های بازگشایی مدارس استان کرمان، تقسیم‌بندی شده و برای هر وضعیت قرمز، زرد و سفید شرایطی تعریف شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =