۵۰ روستای کردستان به دستگاه خودپرداز تجهیز می‌شود

سنندج - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان گفت: تاکنون ۴۲ روستای استان به دستگاه خودپرداز ATM پست بانک تجهیز شده و تا پایان امسال ۵۰ روستای دیگر از این فناوری بهره‌مند می‌شود.

فردین سعیدی عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خرید و تجهیز این تعداد روستا به دستگاه خودپرداز بانکی از محل اعتبارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: دستگاه‌های نصب شده صرفه اقتصادی برای این وزارتخانه ندارد اما با تجهیز روستاها به این دستگاه‌ها، نیاز روستاییان برای انجام برخی امور بانکی رفع می‌شود و نیازی به مراجعه آنان به شهرها نیست.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان به اتصال مدارس استان به اینترنت پرسرعت رایگان اشاره کرد و گفت: تا ابتدای شهریور امسال، ۲ هزار و ۶۰۰ مدرسه شهری و روستایی با اعتبارات وزارتخانه به اینترنت رایگان متصل شد که اقدامی مهم از جانب دولت تدبیر و امید بود.

سعیدی با اشاره به ارتقا پوشش تلفن همراه ۱۱۳ روستای استان به تکنولوژی ۳G/۴G در طول فعالیت دولت‌های یازدهم و دوازدهم، افزود: تاکنون ۴۳ سایت تلفن همراه ۴G در استان راه‌اندازی شده که تا پایان امسال به ۱۱۰ سایت افزایش می‌یابد.

وی اظهار داشت: اجرای بیش از ۷۶۶ کیلومتر فیبرنوری core ۹۶ بین شهرستان‌های استان و اتصال ۵۰۷ روستا به اینترنت پرسرعت تلفن همراه ۳G/۴G، از دیگر اقدامات انجام شده در طول خدمت دولت تدبیر و امید بوده است.

استان کردستان با بیش از یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت، ۱۰ شهرستان، ۳۰ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۷۷ روستای دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =