فلاح: واگذاری سرخآبی‌ها با جدیت در حال انجام است

تهران- ایرنا- مدیرکل حقوقی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه بحث واگذاری سرخآبی‌های پایتخت با جدیت در حال انجام است، گفت: از نظر حقوقی و مالی در اسناد باشگاه‌ها شفاف‌سازی شده و مالکیت ورزشگاه‌های درفشی‌فر و مرغوبکار که سالیان پیش به پرسپولیس و استقلال تعلق گرفته بود، مستندسازی شد.

به گزارش ایرنا، «مرتضی فلاح» با اشاره به اقدامات صورت گرفته در معاونت حقوقی وزارت ورزش در یک‌سال گذشته، اظهار داشت: یکی از مهمترین اقداماتی که در حال انجام است، بحث واگذاری ۲ باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی است که در این خصوص حدود ۵۶ جلسه با حضور مقام عالی وزارت و سازمان خصوصی سازی برگزار شد.

وی افزود: در راستای خصوصی‌سازی سرخآبی‌ها از نظر حقوقی و مالی اسناد ۲ باشگاه شفاف سازی‌هایی صورت گرفته است و مالکیت ۲ ورزشگاه درفشی‌فر و مرغوبکار که سالیان پیش به پرسپولیس و استقلال تعلق گرفته بود مستندسازی شد. همچنین بحث ۲ واگذاری ورزشگاه‌های کمپ حجازی و شهدای گمنام و همچنین افزایش سرمایه ۲ باشگاه نیز در حال انجام شدن است تا روند خصوصی‌سازی زودتر صورت بگیرد.

مدیرکل حقوقی وزارت ورزش همچنین اظهار داشت: یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته بحث شاکله حقوقی و مستندسازی و تصحیح اراضی فاقد سند است. از مجموع ۸ هزار ملکی که در اختیار داریم پیش از این حدود ۵۰۰ ملک سند داشت که در سه سال اخیر با حمایت مقام عالی وزارت و معاونین توانستیم هزار و ۵۲۶ سند مالکیت وضع کنیم و یک رشد قابل توجه داشته باشیم.

فلاح با اشاره به دعاوی املاکی که وزارت ورزش و جوانان با آن مواجه است گفت: از مجموع ۴۲۵ دعاوی مطرح شده به محاکم قضایی، دادگاه‌های حقوقی و دیوان عدالت اداری حدودا ۱۲۲ رأی علیه صادر شد که بیشتر آنها نیز در خصوص اداره کار و حق بیمه است. در دادگاه حقوقی در سه سال اخیر هیچ پرونده ای نداریم که بازنده باشیم و به نحوی رأی علیه وزارتخانه صادر شده باشد. در این مدت امور دعاوی و املاک ساماندهی شد و اراضی و املاک بسیاری در سطح استان‌ها شناسایی شد. در حال حاضر می‌دانیم که چند استان ما سند دارند و سند مالکیت گرفتند و امیدواریم که در سال ۱۳۹۹ جهش خوبی روی امور داشته باشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =