افزایش ۶۴ درصدی کشفیات مواد مخدر در هفته چهارم مرداد

تهران - ایرنا - معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف بیش از ۱۶ تن موادمخدر در کشور از ۲۵ تا ۳۱ مرداد ماه خبر داد و گفت: این میزان کشفیات نسبت به سال گذشته ۶۴ درصد افزایش داشته است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از ستاد مبارزه با مواد مخدر، ناصر اصلانی با بیان اینکه مجموع کشفیات هفته مزبور، ۱۶ هزار و ۷۳۹ کیلوگرم بود، اظهار داشت: این میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۱۰ هزار و ۲۱۵ کیلوگرم اعلام شد، حدود ۶۴ درصد افزایش دارد.

وی افزود: ۱۳ هزار و ۴۱۲ کیلوگرم از مجموع کشفیات مربوط به ماده مخدر تریاک بود که ۸۰ درصد کشفیات را به خود اختصاص داده است.

معاون دبیرکل ستاد درباره میزان سایر مواد مخدر کشف شده هم بیان داشت: همچنین از این میزان، ۱۳۱۴ کیلوگرم حشیش، ۷۱۷ کیلوگرم هروئین، ۳۵۵ کیلوگرم شیشه، ۴۶۸ کیلوگرم گراس و ۴۷۳ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی درباره متهمان دستگیر شده در ارتباط با جرایم مواد مخدر یادآور شد: در هفته اخیر مجموعاً ۷۵۷۰ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۴۶۹۰ نفر به اتهام قاچاق و توزیع مواد مخدر و ۲۷۸۴ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند.

وی ادامه داد: در میان دستگیرشدگان این هفته ۹۶ نفر نیز از اتباع بیگانه حضور دارند.

معاون دبیر کل ستاد با بیان اینکه بالغ بر ۷۰ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور است، اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۱۸۵۷ کیلوگرم یعنی معادل ۱۱ درصد کشفیات کشور مربوط به استان کرمان است و فارس با ۱۷۶۴ کیلوگرم، سیستان و بلوچستان با ۱۷۴۱کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۱۶۹۹ کیلوگرم، یزد با ۱۶۶۵ کیلوگرم، خراسان رضوی با ۱۶۲۴ کیلوگرم و اصفهان با ۱۳۲۳ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وی افزود: سهم کشفیات پنج استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۳۷ درصد از کشفیات کشور است.

اصلانی یادآور شد: طی این مدت ۴۰۷ دستگاه خودرو و ۱۴ قبضه سلاح توقیف شد. ۵۸ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۴۱ درصد انتظامی بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =