۷۰ درصد دانش‌آموزان عشایر خوزستان به شبکه شاد دسترسی ندارند

اهواز - ایرنا - سرپرست اداره آموزش و پرورش عشایر خوزستان گفت: ۷۰ درصد دانش‌آموزان عشایری این استان به شبکه اجتماعی دانش آموزی (شاد) دسترسی ندارند.

مراد علی سعیدی پور روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: طبق دستور ستاد استانی مبارزه با کرونا، سال تحصیلی جدید از ابتدای مهر در خوزستان آغاز می شود لذا از اداره کل ارتباطات استان تقاضا داریم که هر چه زودتر شرایط را برای دسترسی دانش‌آموزان به این شبکه فراهم کند.

وی گفت: ۶۹۸ واحد آموزشی عشایری در خوزستان وجود دارد که در حدود ۱۴ هزار دانش‌آموز در این مدارس تحصیل می‌کنند.

درنظر گرفتن ۱۱۴ کانکس برای مناطق عشایری

سعیدی پور بیان کرد: مقرر بوده  ۱۱۴ کانکس مورد استفاده در مدارس شهری خوزستان ، دراختیار ما قرار گیرد تا  جایگزین مدارس سنگی و چادری مناطق عشایری استان شوند که تاکنون تنها ۳۵ کانکس از این تعداد به ما تحویل داده شده  به مناطق عشایری منتقل شده اند.

وی با اشاره به اینکه یک هزار و ۵۰۰ مدرسه سنگی در خوزستان وجود دارد ادامه داد: از این تعداد ۱۱۵ مدرسه نامناسب و سنگی برای نوسازی و یا نصب کانکس به اداره کل نوسازی مدارس خوزستان معرفی شده اند ، از طرف دیگر با موسسه آموزشی قلمچی برای ارسال یکصد فضای آموزشی پیش ساخته توافق شده که تاکنون ۱۰ کلاس به استان ارسال شده است.

سعیدی پور بیان کرد: در آستانه بازگشایی مدارس با کمک سپاه حضرت ولی عصر(عج)، یک هزار و ۱۰۰ بسته وسایل آموزش ابتدایی و یک هزار و ۳۲۰ بسته آموزشی برای پایه دوازدهم تامین شده است.

طبق اعلام اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در مجموع ۸۰ هزار دانش‌آموز در استان امکان استفاده از شبکه شاد را ندارند.

براساس مصوبه شورای آموزش وپرورش ، در مدارسی که کمتر از ۵۰ نفر دانش‌آموز دارند آموزش باید به صورت حضوری انجام شود.

مدیرکل ارتباطات خوزستان نیز بیان کرده است که ۷۰ درصد مدارس این استان تاکنون هوشمندسازی شده اند و این روند همچنان ادامه دارد.

با شیوع ویروس کرونا  و تعطیل شدن مدارس، وزارت آموزش و پرورش شبکه شاد را برای آموزش غیرحضوری دانش‌آموزان راه اندازی کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =