۱۰ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۶
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 84021935
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۸ درصد سفارش کتاب‌های درسی دانش‌آموزان کردستانی ثبت شد

سنندج - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش کردستان گفت: تاکنون ۹۸ درصد سفارش کتاب‌های درسی دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی استان ثبت شده است.

نظام مرادی روز دوشنبه درگفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ثبت‌نام کتاب‌های درسی دانش‌آموزان به صورت اینترنتی انجام شده و تاکنون ۹۸ درصد کتاب‌های درسی دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی استان ثبت شده است.

وی افزود: بیشترین مشکل ما درزمینه ورودی‌ پایه‌ها(اول ابتدایی و کلاس‌های هفتم ودهم) است که بدلیل تغییر مقطع تحصیلی  تاحدودی نسبت به سایر پایه‌ها درصد ثبت‌نام‌ها پایین می‌آید و بر همین اساس ثبت سفارش کتاب‌ها نیز دیرتر انجام می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه هم‌اکنون کردستان در زمینه ثبت سفارش خرید کتاب‌های درسی استان چهارم کشور است، گفت: افرادی نیز که از ثبت سفارش کتاب جامانده‌اند نیز به دلایل مختلف از جمله جابجایی، تغیر رشته و تغییر مقطع تحصیلی بوده است.

وی آخرین مهلت ثبت سفارش کتاب‌های درسی را ساعت ۲۴ امروز اعلام کرد و از اولیای دانش‌آموزان و مدیران مدارس خواست در این فرصت باقیمانده نسبت به ثبت سفارش کتاب‌های خود اقدام کنند تا در سال تحصیلی جدید بدون هیچگونه دغدغه‌ای سر کلاس های درس حضور پیدا کنند.

 مرادی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود ۳۱۱ هزار دانش‌آموز در سال تحصیلی جدید در سطح استان وارد کلاس‌های درس شوند، یادآور شد: زیرساخت و پایه فعالیت‌های آموزشی و پرورشی، توزیع کتاب های درسی است لذا ثبت به موقع سفارش از اهمیت زیادی برخودار است.

براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، مدارس کشور در مقاطع تحصیلی مختلف از روز شنبه ۱۵ شهریور فعالیت خود را در قالب سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹ آغاز خواهند کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =