رکوردداران جابه‌جایی کامیون با دندان: هدفمان ثبت رکورد در گینس است

اهواز - ایرنا - خواهر و برادر رکورددار جابه‌جایی کامیون با دندان هدفشان را ثبت رکورد جدید در گینس اعلام کردند تا نام ایران را در جهان سرفراز کنند.

به گزارش ایرنا پوریا و فائزه سرلک خواهر و برادر خوزستانی روز دوشنبه در حضور جمعی از مسوولان ثبت رکورد فدراسیون ورزش‌های همگانی، معاون اداره کل ورزش و جوانان و رییس هیات اتومبیلرانی و موتورسواری خوزستان موفق به ثبت رکورد جدیدی در رشته جابه‌جایی کامیون با دندان شدند.

پوریا سرلک پس از ثبت این رکورد در اهواز بیان کرد: رکوردی که پیش از این در جهان به ثبت رسیده بود، ۱۲ تن بود که خوشبختانه امروز موفق شدم، ۲۹ تن را در مسافت ۳۳ متر جابه‌جا کنم.

وی با بیان اینکه دندان و زبانش از انجام این حرکت آسیب دیده است گفت: برای اجرای این حرکت فشار بسیاری بر من وارد شد اما با این وجود سعی کردم به آنچه که می‌خواهم برسم. با این کار می‌خواستم بگویم که ایرانیان می‌توانند خودشان را به جهانیان ثابت کنند و این که می‌توانیم پرچم جمهوری اسلامی ایران را بالاتر از پرچم هر کشور دیگری نگه داریم.

این ورزشکار که قصد دارد رکوردهای دیگری را در این زمینه داشته باشد افزود: امیدوارم با حمایت مسوولان به هدف و رکوردهای بیش‌تر دست پیدا کنم. کار ما باعث شده که جوانان برای آمدن به سمت ورزش ترغیب شوند که همین برای ما ارزشمند است.

فائزه سرلک نیز بیان کرد: بسیار خوشحالم که امروز توانستم این رکورد را با موفقیت به ثبت برسانم و سهم کوچکی در بالا بردن پرچم پرافتخار ایران داشته باشم.

وی با بیان اینکه من و برادرم به دنبال ثبت رکورد در گینس هستیم گفت: پیش از انجام این حرکت، هیچگونه تستی انجام نداده بودیم اما خوشحالم که این کار با موفقیت ثبت شد.

سرلکادامه داد: پدر و مادرمان در این راه حمایت بسیاری از ما داشتند و جزو حامیانی هستند که مصمم کنارمان بوده‌اند که جا دارد از آنها تشکر کنم؛ همچنین از مردم که به ما انرژی مثبت می‌دهند، قدردانی می‌کنم.

ابراهیم نصیری معان اداره کل ورزش و جوانان خوزستان نیز گفت: این کار بسیار مشکل و در نوع خود منحصر به فرد و در دنیا کم‌نظیر است. نوع این خودروها و وزن آنها بسیار سنگین است و این نشان از قدرت خواهر و برادر خوزستانی است که امیدواریم در ادامه راه موفق باشند. 

در این رکوردگیری پوریا سرلک سه کامیون را با مجموع وزن ۲۹ تن به مسافت ۳۳ متر در مدت زمان یک دقیقه و ۴۸ ثانیه با دندان جابه‌جا کرد. همچنین سرلک موفق شد یک کامیون هشت تنی را به مسافت ۵۰ متر در مدت سه دقیقه و ۱۴ ثانیه جابه‌جا کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =