دانشگاه فرهنگیان شادگان فعالیت خود را آغاز کرد

آبادان - ایرنا - دانشگاه فرهنگیان شادگان روز دوشنبه با حضور مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان و جمعی از مسوولان محلی فعالیت خود را در این شهرستان آغاز کرد.

به گزارش ایرنا سرپرست فرمانداری شادگان در این آیین با تبریک راه‌اندازی دانشگاه فرهنگیان در شادگان و نقش مهم آن در تربیت معلم و تامین نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش گفت: معلمان مطلع و کارآزموده نقش مهمی در آموزش و پرورش و تربیت نسل‌های آینده کشور دارند.

امید صبری‌پور افزود: شادگان از پیشینه علمی، ادبی و فرهنگی بالایی برخوردار است که باید با تعامل و همکاری تمامی دستگاه‌ها و نیروهای دست اندرکار در زمینه توسعه و پیشرفت منطقه گام‌های موثری برداشته شود.
وی ادامه داد: راه‌اندازی دانشگاه فرهنگیان در رشد و توسعه این شهرستان نقش بسزایی دارد؛ این شهرستان با توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بالقوه در بخش منابع انسانی و اقتصادی، نقش مهمی در توسعه استان خوزستان بر عهده دارد.

سرپرست فرمانداری شادگان افزود: مسایل تربیتی، پرورشی و فرهنگی اولویت اول این دانشگاه به شمار می‌رود و این موضوع، دانشگاه فرهنگیان را نسبت به سایر دانشگاه‌ها متمایز کرده است.

صبری‌پور گفت: دانشگاه فرهنگیان از دستاوردهای سند تحول بنیادین است که خروجی آن افراد تربیت یافته الهی، ولایت مدار، ایثارگر، فرهیخته، دانا و توانا خواهد بود.

وی بیان کرد: دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان، معلمانی وارسته با علم و اخلاق هستند که نتیجه کار آنها تحول بنیادین و تعلیم و تربیت دانش آموزان نخبه است.

مساحت ساختمان دانشگاه فرهنگیان شادگان ۲ هزار متر مربع است که پیش از این معلم سرای فرهنگیان شادگان بود.

شادگان در فاصله ۷۰ کیلومتری اهواز واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =