انهدام ۷ شرکت کلاهبرداری در نقش شرکت‌های لیزینگ خودرو

تهران- ایرنا- رئیس پلیس آگاهی تهران از دستگیری اعضای یک باند کلاهبرداری که در نقش شرکت‌های لیزینگ از شهروندان کلاهبرداری می‌کردند خبر داد و گفت: ارزش ریالی این پرونده بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال برآورد شده‌است.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام روز دوشنبه پلیس تهران بزرگ، سردار علیرضا لطفی در این باره اظهار داشت: کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در طرح مقابله با شرکت هایی که تحت عنوان لیزینگ از شهروندان کلاهبرداری می کنند، عملیات و اقدامات پلیسی را در دستور کار خود قرار دادند.

رئیس پلیس آگاهی تهران ادامه داد: کارآگاهان در پی‌جویی صورت گرفته برای کشف سرنخ از موسسان این شرکت ها در فضای مجازی موفق به شناسایی تعدادی شرکت که تحت عنوان لیزینگ خودرو از شهروندان کلاهبرداری می‌کردند، شدند.

این مقام ارشد انتظامی گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی تهران با توجه به فعالیت گسترده مجرمان طی هماهنگی با سرپرست دادسرای ناحیه ۶ تهران برای پلمب و دستگیری مدیران این شرکت ها وارد عمل شدند و موفق به شناسایی ۷ شرکت شدند و در این خصوص عملیاتی ویژه صورت گرفته و تعداد ۱۷ تن از اعضای این شرکت ها دستگیر و مبلغ ۷ میلیارد ریال از این دفاتر آنان کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی تهران در خصوص شناسایی مدیر اصلی این شرکت ها که برای ردگم کنی مدیریت اصلی را به نام یکی از همدستانش زده بود، گفت: در تحقیق از ۱۷ متهم که در این ۷ شرکت فعالیت داشتند مشخص شد فردی به نام" فرامرز" ۳۶ ساله این شرکت ها را تاسیس کرده و یکی از همدستان خود را به عنوان مدیر شرکت انتخاب کرده است که در این راستا کارآگاهان با بهره گیری از شیوه‌های نوین کشف جرم موفق به دستگیری فرامرز می‌شوند.

وی افزود: در تحقیقات از متهمان مشخص شد که اعضای این باند با تاسیس این شرکت های کاغذی به بهانه فروش خودرو به صورت لیزینگ و شرایطی از شهروندان مبالغ زیادی را دریافت کردند که کارآگاهان اداره چهاردهم قبل از اینکه مدیر اصلی این شرکت با پول های به دست آمده پا به فرار بگذارد موفق به دستگیری وی شدند.

لطفی گفت: با دستور سرپرست دادسرای ناحیه ۶ تهران، اعضای این باند برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران اداره ۱۴ پلیس آگاهی تهران قرار دارند و تلاش برای شناسایی افرادی که در دام این شرکت ها گرفتار شده‌اند ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =