توزیع یک هزار بسته حمایتی در آستانه اشرفیه

رشت - ایرنا - فرمانده سپاه ناحیه آستانه اشرفیه از توزیع یک هزار بسته معیشتی - حمایتی به ارزش ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در بین نیازمندان و خانواده های آسیب پذیر این شهرستان خبر داد.

سرهنگ پاسدار محمد نیک فطرت روز دوشنبه در آیین اهدای این بسته های حمایتی که با حضور معاون فرماندار و برخی دیگر از مسئولان شهرستان در محل سالن نهم دی آستانه اشرفیه برگزار شد، گفت: سومین مرحله از توزیع این بسته های حمایتی همزمان با فرارسیدن دهه اول ماه محرم در قالب اجرای طرح مواسات و کمکهای مومنانه انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح با مشارکت خیرین، نیکوکاران، هیات های مذهبی، پایگاه های مقاومت انجام می شود، افزود: پیش از این اجرای این طرح در ماه مبارک رمضان و عید غدیر در این شهرستان اجرا شده است.

به گفته سرهنگ نیک فطرت، طی دو مرحله گذشته از اجرای این طرح تعداد هشت هزار و ۲۰۰ بسته حمایتی و معیشتی در بین نیازمندان این منطقه توزیع شده است.

وی یادآور شد: همچنین در راستای اجرای این طرح و به مناسبت عید غدیر و دهه اول ماه محرم تعداد ۱۵ هزار پرس غذای گرم نیز توسط خیرین منطقه تهیه و در بین نیازمندان توزیع گردید.

وی ضمن قدردانی از کمک های خیرین و نیکوکاران یادآور شد: اجرای طرح مواسات و کمک مومنانه با مشارکت خیرین منطقه همچنان تداوم می یابد.

امام جمعه آستانه اشرفیه نیز در حاشیه این آیین ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری امام حسین (ع) و ۷۲ تن از یاران باوفای آن حضرت گفت: همزمان با فرارسیدن ایام عزاداری ماه محرم امسال عزاداران، نیکوکاران و هیات های مذهبی رویکرد بسیار ارزنده ای را در راستای کمک به افراد نیازمند این شهرستان در پیش گرفته اند.

حجت اسلام والمسلمین احمد طیبی افزود: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا، نذورات مردم متدین در قالب طرح مواسات در بین افراد نیازمند توزیع می شود.

وی با قدردانی از بانیان این امر خیر در توزیع بسته های معیشتی و غذاهای گرم در ایام ماه محرم ابراز امیدواری کرد :  این اقدام پسندیده همچنان در این شهرستان تداوم یابد.

شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن دو بخش مرکزی و بندر کیاشهر و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت در شرق استان گیلان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =