نماینده مجلس: کانون‌های پرورشی نقش ارشادی دارند

تبریز - ایرنا - نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان نقش ارشادی و راهبردی مهم در قبال این قشر از جامعه دارند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی روز دوشنبه در جمع مربیان مجتمع فرهنگی هنری کانون پرورش کودکان و نوجوانان تبریز با اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه این مراکز در ارایه شیوه‌های صحیح اندیشیدن و درست فکر کردن، اظهار داشت: تحقق این امر مهم و اساسی اجتماع و فرهنگی ماموریتی بسیار مهم برای مربیان کانون ها است.

وی اضافه کرد: باید توجه داشت که کسی که درست می‌اندیشد به طور قطع در برابر مشکلات مختلف شخصی و اجتماعی به راحتی تسلیم نمی‌شود و همیشه راه چاره را می‌یابد و البته نه تنها برای خود که برای کل جامعه چنین افرادی می تواند راهگشا باشند.

میرتاج‌الدینی نقش مربیان و نیروهای کارآمد کانون ها در تربیت صحیح فکری کودکان و نوجوانان کشور را مورد تاکید قرار داد و افزود: کانون ها از جمله مجموعه‌هایی است که با منش و علاقه‌مندی نیروهای دلسوز آن مشغول خدمات‌رسانی به مخاطبان خود می‌باشند و دولت و مجلس هر آنچه در توان دارند باید برای رفع مشکلات آنها اقدام کنند.

وی با تسلیت ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)، گفت: محبت اهل بیت(ع) موجب ایجاد پیوند درونی کودکان و نوجوانان با سبک زندگی اسلامی و حفظ آنان از ناملایمات و آسیب‌ها می شود.

به گزارش ایرنا، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی نیز در این دیدار با ارایه گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های کانون، گفت: اجرای بیش از ۱۱ هزار فعالیت فرهنگی و هنری و ادبی برای کودکان و نوجوانان و بهره‌مندی بیش از ۱۸۰ هزار نفر کودک و نوجوان از این فعالیت‌ها در مراکز تبریز طی سال گذشته از جمله فعالیت های این مجموعه است که بر اهمیت و ضرورت توسعه مراکز کانون در تبریز می افزاید.

علی بینش با بیان اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا، کانون در سراسر کشور از جمله آذربایجان شرقی از طریق فضای مجازی و خدمات آنلاین، نقش مهمی در غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در این ایام داشته است، افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در تبریز و دیگر شهرهای استان تلاش می‌کند با کیفیت‌بخشی به فعالیت‌های خود و توسعه این فعالیت‌ها به مهمترین وظیفه خود یعنی تربیت نسلی خلاق و خردمند و خودباور عمل نماید.

وی با اشاره به حمایت‌های ستاد مرکزی کانون از استان، ادامه داد: با حمایت‌های به عمل آمده توسط ستاد مرکزی، کار احداث و تجهیز و راه‌اندازی نخستین مرکز علوم و نجوم کانون در تبریز، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به انجام رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =