۳۰۷ میلیون دلار کالا از استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد

اراک - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: ۳۰۶ میلیون و ۵۳۴ هزار دلار انواع کالا از ابتدای سال جاری تا کنون از گمرکات این استان به ۸۰ کشور جهان صادر شد.

سعید فرخی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران از ۲.۵ برابر شدن صادرات امسال استان نسبت به مدت مشابه قبل خبر داد و افزود: صادارت استان شامل ۵۹۰ هزار تن کالاست که در قالب هشت هزار و ۹۷۵ فقره اظهارنامه گمرکی به نقاط مختلف جهان ارسال شده است.

وی اظهار داشت: انواع هیدروکربورها، شمش، میلگرد آجدار، شیشه ، بلورجات،پلی اتیلن سبک و سنگین، تینر فوری، ایزوگام ،قوطی آلومینیومی، مقاطع فولادی و مواد غذایی از جمله عمده کالاهایی بود که از گمرکات این استان به خارج از کشور صادر شد.

فرخی افزود: ۱۲۴ میلیون دلار کالا نیز از ابتدای امسال تا کنون از ۴۳ کشور جهان از جمله چین، ترکیه، امارات، هند  و تایوان به استان مرکزی وارد شده‌ که  بیشتر آن ماشین آلات و مواد اولیه خطوط تولید بوده‌است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: صادرات ماهانه کالا از این استان امسال روند افزایشی داشته و در یک ماه گذشته ۱۲۰ میلیون دلار کالا از این منطقه به خارج از کشور صادر شده‌است.

فرخی گفت: تراز تجاری استان مرکزی اکنون مثبت است و امید می‌رود با کنترل شیوع ویروس کرونا در جهان میزان مبادلات تجاری استان افزایش یابد.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان و یک میلیون و ۴۱۴ هزار نفر جمعیت از قطب‌های مهم صنعتی و کشاورزی کشور است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =