۲۰ هزار متر به فضای آموزشی کرمانشاه اضافه می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کرمانشاه اعلام کرد که ابتدای مهر ماه امسال ۲۵ مدرسه جدید با مساحت ۲۰ هزار متر مربع به فضای آموزشی استان اضافه خواهد شد.

مرزبان نظری روز دوشنبه به ایرنا افزود: اکنون ۱۰۱ پروژه مدرسه‌سازی با اعتبارات دولتی و کمک خیرین در سطح استان در حال اجرا است.

وی افزود: این پروژه ها شامل ۳۴۸ کلاس درس با متراژ حدود ۵۰ هزار مترمربع می شود که نقش موثری در بهبود فضای آموزشی استان ایفا خواهد کرد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کرمانشاه اعلام کرد: از این تعداد ۲۵ مدرسه جدید با ۱۶۸ کلاس درس و حدود ۲۰ هزار مترمربع ابتدای سال تحصیلی پیش رو به بهره برداری خواهد رسید.

به گفته نظری، تا پایان سال ‌جاری مجموع پروژه‌های تحویلی به ۴۵ مدرسه با حدود ۲۹۵ کلاس درس و زیربنای ۳۵ هزار مترمربع خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه سرانه فضای آموزشی استان کرمانشاه بعد از زلزله از ۶.۵ به ۷.۲ مترمربع افزایش یافت، اظهارداشت: از زمان وقوع زلزله ۲۱ آبان سال ۹۶ تاکنون با همت خیرین و دولت هزار کلاس درس با زیربنای ۱۱۰ هزار متر مربع و ۲۷۰ میلیارد تومان اعتبار توسط اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس ساخته شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کرمانشاه تصریح کرد: از مجموع ۲۷۰ میلیارد تومان اعتبار احداث مدارس در مناطق زلزله زده؛ ۱۲۵ میلیارد تومان با کمک خیرین مدرسه ساز و ۱۴۵ میلیارد تومان هم از اعتبارات دولتی تامین شده است.

نظری با اشاره به طرح آجر به آجر در راستای تحقق سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش گفت: اگر هرکس بتواند به خرید حتی یک آجر برای ساخت مدرسه کمک کند، قدمی ارزشمند و مقدس برداشته است.

او اضافه کرد: در طرح آجر به آجر عموم شهروندان با هر میزان درآمد و توانایی مالی که دارند، می‌توانند در اجرای این طرح با اداره نوسازی مدارس مشارکت کنند و در واقع یک شهروند حتی با یک آجر نیز می تواند به مدرسه سازی کمک کنند.

وی در پایان با اشاره به کمک ۵۰ میلیارد تومانی خیران مدرسه‌ساز در سال ۹۸ گفت: امسال هدفی که برای طرح آجر به آجر در استان کرمانشاه در نظر داریم به میزان ۷۵ میلیارد تومان است که اگر محقق شود به همین میزان کمک‌های دولتی هم کمک می‌شود و به ۱۵۰ میلیارد تومان ارتقا پیدا می‌کند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت؛ حدود ۳۶۰ هزار دانش آموز در سال تحصیلی جدید دارد.

اخبار مرتبط