نیروهای رژیم صهیونیستی مزارع کشاورزی یک شهر سوریه را به آتش کشیدند

تهران - ایرنا - نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی بامداد امروز (دوشنبه) مناطقی از حومه شهر "القنیطرة " در جنوب غرب سوریه را به آتش کشیدند که به دنبال آن به کشاورزان و دامداران منطقه خساراتی وارد شد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری سوریه (سانا) امروز (دوشنبه) به نقل از خبرنگار خود در القنیطره اعلام کرد: نیروهای اشغالگر صهیونیستی بامداد امروز اقدام به آتش زدن مزارع شرق شهر اشغال شده "مجدل شمس" که در حومه شمالی استان القنیطره می باشد، کردند.  

سانا افزود: این آتش سوزی به موانع مرزی سرزمین‌های آزاد شده مقابل "مجدل شمس" گسترش یافت و زمین‌های کشاورزی و دامداری در حومه شمالی قنیطره را تحت تاثیر قرار داد.  

بر اساس این گزارش بر اثر این آتش سوزی تعدادی مین نیز منفجر شد و به شدت آتش سوزی افزود.  

خبرنگار سانا در قنیطره اضافه کرد که نیروهای آتش نشانی شهرهای القنیطره  و الحراج برای خاموش کردن آتش و جلوگیری از سرایت آن به زمین‌ها و جنگل‌های اطراف به منطقه رفته‌اند.  

مجدل شمس در استان القنیطره در جولان اشغالی قرار دارد و زمین های آن تاکنون بارها شاهد آتش سوزی های عمدی از سوی نظامیان صهیونیست بوده است. 

رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۶۷ بخشی از منطقه جولان سوریه از جمله چندین شهر و روستای منطقه را اشغال کرده و حدود ۱۵ هزار نفر از اتباع سوریه را در این مناطق تحت کنترل خود دارد.

این افراد تاکنون حاضر به دریافت هویت اسراییلی اجباری که در سال ۱۹۸۱ به آنان تحمیل شده، نشده اند و جامعه بین المللی نیز پیوستن قدس شرقی و جولان به سرزمین های اشغالی را رد کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =