۹۰ درصد اتباع خارجی خراسان شمالی مادران ایرانی دارند

بجنورد- ایرنا- مدیرکل دفتر امور امنیتی،  انتظامی و اتباع خارجی استانداری خراسان شمالی گفت: ۹۰ درصد اتباع خارجی استان از کشور افغانستان هستند که مادر آنها ایرانی است.

حجت الله خانزاده روز دوشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خراسان شمالی از استان هایی است که سکونت اتباع بیگانه که به صورت غیرقانونی وارد کشور شده اند ممنوع است.

وی افزود: با وجود این، قانون برای اتباعی که مادران آن ها ایرانی و در استان های مرزی سکونت دارند استثنایی قائل شده است و به همین دلیل این افراد می توانند برگه هویتی، کارت ملی و شناسنامه دریافت کنند.

وی با بیان این که حاصل ازدواج اتباع بیگانه در این استان ۳۵۰ فرزند است اظهار داشت: سال قبل در این مورد قانونی وضع و امسال نیز شیوه نامه اجرای آن ابلاغ شد و به همین دلیل این افراد می توانند با تشکیل پرونده برای دریافت برگه هویتی خود اقدام کنند.

وی افزود: تشکیل پرونده محدودیت سنی ندارد و این افراد اگر مشکلی نداشته باشند می توانند مجوز و تابعیت و شناسنامه دریافت کنند.

وی از صدور ۱۳۴ برگه هویت برای اتباع خارجی استان خبر داد و افزود: برای دیگر اتباع خارجی استان نیز این اتفاق خواهد افتاد.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی به مرکزیت شهرستان بجنورد، در شمال شرق کشور واقع است.

برخی از استان ها و شهرهای کشور به دلایل امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مناطق ممنوعه برای حضور اتباع بیگانه هستند که خراسان شمالی نیز از آن جمله است و سکونت اتباع افغان و عراقی در آن ممنوع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =