۱۰ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۴۶
کد خبرنگار: 2588
کد خبر: 84021758
۴ نفر

برچسب‌ها

۶۰ کلاس درس جدید به فضاهای آموزشی مراغه افزوده شد

مراغه - ایرنا - معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش مراغه با اشاره به کمبود فضاهای آموزشی در این شهرستان گفت:  با بررسی وضعیت موجود و تشکیل جلسات متعدد، تاکنون ۶۰ کلاس درس جدید در این شهرستان ایجاد شده است.

رضا آسیابی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در قالب ساماندهی فضاهای آموزشی، برای تعدادی از مدارس ۲ شیفته که از سال‌های قبل با مشکل مواجه بودند، این فضاهای آموزشی جدید، ایجاد شده است.

وی ادامه داد: با توجه به ایجاد این فضاهای آموزشی، تا حدود زیادی  چالش کمبود فضای آموزشی برطرف شده اما، تلاش برای بهبود وضعیت کلاس های آموزشی مدارس انجام می شود.

آسیابی گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، هیچ کلاس درسی بدون معلّم نخواهد بود و اولیای محترم نگران وضعیت ایمنی و بهداشتی مدارس در این شهرستان نباشند.

وی افزود: در راستای آماده سازی مدارس برای بازگشایی در قالب پروژه مهر، تمامی فضاهای آموزشی این شهرستان آماده پذیرایی از دانش آموزان با در نظر گرفتن پروتکل های بهداشتی هستند.

وی اضافه کرد: بیش از ۱۰۰ تن کتاب با کمک و همکاری ارتش به مدارس این شهرستان ارائه شده که با ادامه این همکاری امیدواریم دانش‌آموزی بدون کتب درسی مربوط، سال تحصیلی جدید را آغاز نکنند.

وی افزود: رفع مشکلات آموزشی دانش آموزان در مدارس اولویت اول آموزش و پرورش این شهرستان بوده و در این راستا تلاش خواهد شد.

حدود ۵۱ هزار دانش آموز و سه هزار کادر فرهنگی در ۵۵۰ مدرسه دولتی و غیر دولتی مراغه در حال تحصیل و تدریس هستند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =