معاون وزیر ورزش: باشگاه‌های متقاضی تسهیلات کرونا هرچه سریعتر اقدام کنند

تهران- ایرنا- معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، گفت: باشگاه‌های متقاضی استفاده از تسهیلات به مشاغل خسارت دیده از ویروس کرونا هر چه سریعتر و حداکثر تا ۱۰ روز کاری دیگر نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

به گزارش روز دوشنبه وزارت ورزش و جوانان، «مهدی علی‌نژاد»  ضمن قدردانی از حمایت‌ دولت برای ارایه تسهیلات به مشاغل خسارت دیده از کرونا از جمله باشگاه‌های ورزشی دارای مجوز فعالیت، افزود: از همکاری خوب و حمایت جدی دولت، وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی و بانک مرکزی که با وزارت ورزش و جوانان همکاری داشتند، تشکر می‌کنم.

وی اظهار داشت: تاکنون تعداد ۸ هزار نفر در سامانه کارا ثبت نام کردند و پرونده و مستندات ۲ هزار و ۲۰۰ نفر از متقاضیان و مشمولان این طرح از سوی وزارت ورزش و جوانان به وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی ارسال شده است.

علی‌نژاد خاطر نشان کرد: علاوه بر موارد یادشده، پرونده تکمیل شده تعداد چهار هزار و ۴۲۴ باشگاه با مدارک کامل از سوی متقاضیان به بانک‌های عامل ارسال شده که پس از بررسی و تایید مدارک ارایه شده، موفق به اخذ تسهیلات شده‌اند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به عزم جدی دولت برای حمایت‌ همه جانبه از مشاغل آسیب‌دیده از کرونا گفت: اعتبار قابل توجهی برای ارایه به خسارت دیدگان از کرونا در باشگاه‌های ورزشی در نظر گرفته شده که برای جذب آنها نیاز به ثبت نام متقاضیان خواهد بود. از این رو نیاز است که شاغلان باشگاه‌های متقاضی استفاده از تسهیلات یادشده در سراسر کشور، هرچه سریع‌تر و حداکثر تا ۱۰ روز کاری دیگر، نسبت به ثبت نام و ارایه مستندات و مدارک خود در سامانه کارا اقدام کرده و درخواست خود را برای استفاده از این تسهیلات ارایه کنند.

علی‌نژاد در پایان یادآور شد: تسهیلات درخواستی برای باشگاه‌های آسیب دیده ناشی از کرونا رقمی بیش از ۱۱۳ میلیارد تومان است که از این میزان رقمی معادل ۳۴ میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده و مابقی پرونده‌ها نیز پس از بررسی و تایید درخواست‌های ثبت نام کنندگان متقاضی این تسهیلات در سامانه کارا به صورت روزانه به بانک عامل معرفی و تسهیلات برای آنها واریز خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =