۱۰ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۳۸
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 84021720
۰ نفر

برچسب‌ها

حدود ۲ هزار خودرو برای سرویس مدارس کردستان ساماندهی شد

سنندج - ایرنا- رییس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش کردستان از ساماندهی حدود ۲ هزار دستگاه انواع خودرو برای سرویس‌دهی دانش‌آموزان مدارس استان در سال تحصیلی جدید خبر داد.

محمدایوب فیض‌پور روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال با توجه به شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا، بازگشایی مدارس و استفاده از سرویس‌های مدارس براساس وضعیت استان در زمینه شیوع کرونا و در قالب سه سناریو وضعیت قرمز، زرد و سفید است.

وی افزود: هم‌اکنون با توجه به اینکه استان کردستان در وضعیت زرد قرار دارد، فعالیت مدارس ترکیبی بوده و به صورت زوج و فرد خواهد بود لذا استفاده از سرویس‌های مدارس نیز بر همین اساس و با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی است.

رییس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش کردستان با اشاره به اینکه امسال یک هزار و ۸۵۵ دستگاه خودرو برای سرویس‌دهی به دانش‌آموزان استان ساماندهی شده است، گفت: این خودروها شامل اتوبوس، مینی‌بوس، ون، میدل‌باس و تاکسی است که با ۲ هزار و ۹۱۷ راننده به حدود ۳۰ هزار دانش‌آموز خدمات ارائه می‌دهند.

وی یادآور شد: این خودروها در قالب ۶۱ شرکت مسافربری برای سرویس‌دهی به دانش‌آموزان تعیین شده و در تمام این خودروها رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک برای دانش‌آموزان و رانندگان ضروری است.

رییس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش کردستان با اشاره به اختصاص ۱۰ میلیارد ریال از سوی استاندار برای تهیه ملزومات بهداشتی به آموزش و پرورش گفت: با این اعتبار پک‌های بهداشتی برای دانش‌آموزان مناطق روستایی و حاشیه استان تهیه خواهد شد.

براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، مدارس کشور در مقاطع تحصیلی مختلف از روز شنبه ۱۵ شهریور فعالیت خود را در قالب سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹ آغاز خواهند کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha