کودکان و مادران باردار محروم خراسان شمالی حمایت تغذیه‌ای می‌شوند

بجنورد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: حمایت غذایی از کودکان دارای سوء تغذیه، مادران باردار و شیرده محروم در این استان در دستور کار است.

مجید الهی راد روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از وظایف کمیته امداد شناسایی کودکان دچار فقر غذایی توسط مرکز بهداشت و درمان استان است، تا پس از بررسی وضعیت اقتصادی و معیشتی خانواده آنها، کمک های لازم به آنان ارایه شود.

وی افزود: تاکنون ۸۳۱ کودک دارای سوء‌تغذیه در استان شناسایی و از حمایت تغذیه‌ای این نهاد بهره‌مند شده‌اند.

وی با بیان اینکه به هر یک از این کودکان ماهانه یک میلیون ریال کمک هزینه تغذیه تعلق می گیرد، تصریح کرد: این کمک ها در قالب کارت خرید در اختیار خانواده ها قرار می گیرد تا آنها بتوانند از فروشگاه های مورد نظر اقلام غذایی مورد نیاز را تهیه کنند.

الهی راد افزود: این کودکان زیر نظر مرکز بهداشت قرار گرفته و به صورت ماهانه معاینه می شوند که در صورت بهبود تغذیه و روند سلامت، پرداخت کمک هزینه به خانواده آنان متوقف می شود.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با اشاره به بهره مندی سه هزار و ۶۰۰ زن محروم باردار و شیرده استان از سبد غذایی حمایتی ماهانه، خاطرنشان کرد: کارت مددجویی این مادران زیر پوشش هر ۲ ماه یکبار، به مبلغ ۲ میلیون ریال شارژ می شود تا بتوانند از طریق فروشگاه های طرف قرارداد، نیاز غذایی خود را تامین کنند.

بیش از ۶۰ هزار و ۲۵۵ خانوار با جمعیتی در حدود ۱۱۲ هزار نفر در خراسان شمالی زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

این استان ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.
خراسان شمالی از نظر سرانه درآمد خانوار، در رده آخرین استانهای کشور قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها