۱۰ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۲۸
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84021655
۰ نفر

برچسب‌ها

پروژه پردیس سینمایی خلخال اجرا می‌شود

اردبیل _ ایرنا _ سرپرست شهرداری خلخال گفت: پروژه مشارکتی احداث پردیس سینمایی این شهر حذف نشده و تنها زمین محل اجرای آن تغییر یافته است.

به گزارش ایرنا ، فرهاد خوگر روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران اظهارداشت: با توجه به ضرورت سند محل اجرای پروژه به نام شهرداری و به علت نبود امکان انتقال سند زمین پیش‌بینی شده قبلی در مقابل ترمینال مسافربری شهرداری ، این پروژه  فرهنگی و هنری با مشارکت سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در محدوده پارک اللرباغی احداث خواهد شد.

وی گفت: زمین شهربازی قدیم واقع در بلوار یادگاران امام و محل قبلی اعلام شده برای اجرای پروژه پردیس سینمایی خلخال به نام اداره کل مسکن و شهرسازی استان اردبیل بود.

وی با بیان اینکه با امضای تفاهم‌نامه همکاری و مشارکت سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ساخت این پروژه فرهنگی مقدمات کار برای عملیات اجرایی این پروژه فراهم شده است، افزود: پردیس سینما امید خلخال در زمین انتخاب شده به مساحت ۷۰۰ تا هزار متر مربع با پیش‌بینی سه سالن سینما و سایر امکانات رفاهی و پرداخت هفت میلیارد ریال اعتبار بلاعوض از سوی سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و پنج میلیارد ریال از سوی سازمان همیاری شهرداری‌های کشور به شهرداری احداث می‌شود.

وی گفت: احداث پردیس سینما امید پیش از این در ۹ شهر از ۹ استان کشور آغاز شده و شهر خلخال نیز به عنوان نخستین شهر استان اردبیل برای اجرای این پروژه در سال گذشته انتخاب شد.

سرپرست شهرداری خلخال تشریح کرد: تقویت زیرساخت‌های فرهنگی برای مقابله با تهاجم فرهنگی و تامین خواسته‌های فرهنگی و هنری نسل جوان از برنامه‌های شهرداری بوده و ساخت مشارکتی سینما امید با محوریت شهرداری گامی بزرگ برای اهداف فرهنگی و تحقق آرزوی دیرینه شهروندان در برخورداری از سالن سینما است.

شهناز شاطری ،رییس شورای اسلامی شهر خلخال نیز در این نشست با ارائه گزارشی از برنامه‌ها و مشکلات پیش‌روی شهرداری خلخال از خبرنگاران و اصحاب رسانه خواست تا به عنوان پل ارتباطی مردم و مسوولان مشکلات شورا و شهرداری را برای روشن شدن افکار عمومی انتشار دهند.

وی گفت: همه کارهایی که در راستای خدمت‌رسانی به مردم از سوی شورای اسلامی شهر انجام می‌شود، یک کار دسته‌جمعی با نظر اکثریت اعضا است و هدف از تشکیل شوراها نیز استفاده از خرد جمعی می‌باشد.

وی اظهارداشت: از جمله مسائل مورد توجه و پیگیری این شهر اجرای پروژه پردیس سینمایی ،بهسازی و روکش آسفالت خیابان‌ها و کوچه‌های نیازمند آسفالت ، تکمیل  پروژه نیمه‌کاره پل اللرباغی ، توسعه فضای سبز و تلاش برای اجرا و تکمیل سایر پروژه‌های عمران شهری خلخال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =