۱۶.۵ کیلومتر راه روستایی در آذربایجان‌شرقی آسفالت شد

تبریز - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: همزمان با گرامیداشت هفته دولت طرح‌های احداث، بهسازی و آسفالت ۱۶.۵کیلومتر راه روستایی در این استان به بهره‌برداری رسید.

اورجعلی علیزاده، روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد ۵ پروژه بهسازی و آسفالت راه روستایی با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال در شهرستان های هوراند و کلیبر به بهره برداری رسید.

وی اظهار داشت: این پروژه ها شامل آسفالت راه روستایی آیدینلو به طول ۳ کیلومتر، آسفالت راه روستایی لقمان به طول ۴ کیلومتر و آسفالت راه روستایی منجناب به طول ۱.۵ کیلومتر در شهرستان هوراند است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی، گفت: برای احداث و آسفالت راه روستای قوشچی به طول ۵.۵ کیلومتر و احداث و آسفالت راه روستایی سیرک- کلوان –مهمدان به طول ۲.۵ کیلومتر در شهرستان کلیبر نیز ۷۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

علیزاده، ادامه داد: هم اکنون در قالب طرح ابرار (اقدام برای راههای روستایی) ۲۳ پروژه به طول ۱۲۴ کیلومتر در کلیبر، ۱۳ پروژه به طول۶۱ کیلومتر در خداآفرین و ۱۶پروژه به طول ۷۷ کیلومتر در هوراند در دست اجرا است.

آذربایجان‌شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =