توانمندسازی مددجویان بهزیستی اصفهان با نگاه حمایتی دولت رقم خورد

اصفهان- ایرنا - مدیرکل بهزیستی اصفهان گفت: توانمندسازی و استقلال مددجویان بهزیستی استان با نگاه حمایتی دولت یازدهم و دوازدهم رقم خورد.

مرضیه فرشاد روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به دستاوردها و اقدامات مهم دولت در هفت سال اخیر افزود: این حمایت‌ها در زمینه تامین مسکن، ایجاد اشتغال، افزایش تعداد اورژانس اجتماعی، اجرای قانون جامع معلولان، ساخت مراکز مشاوره و افزایش جلب مشارکت مردمی  صورت گرفته است.

وی ادامه داد: از ابتدای فعالیت دولت یازدهم تاکنون در مجموع بالغ بر پنج هزار  واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی استان احداث و به آنها واگذار شده است.

مدیرکل بهزیستی اصفهان افزود: همچنین در این مدت حدود ۳۴ هزار فرصت شغلی بمنظور توانمندسازی مددجویان با نگاه و نگرش حمایت از آنها با تلاش دولت‌های یازدهم و دوازدهم صورت گرفته است.

وی افزایش مراکز اورژانس اجتماعی در شهرستان‌های استان اصفهان را از دیگر اقدامات  دولت در هفت سال اخیر برشمرد و گفت: تعداد مراکز اورژانس اجتماعی در این مدت به ۱۸ مرکز رسیده است که تاثیر بسزایی در کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی دارد.

فرشاد یادآور شد: در این مدت علاوه بر مراکز ثابت اورژانس اجتماعی، تیم‌های سیار نیز با تجهیز خودروهای ون به همراه نیروهای کارآزموده متشکل از روانشناس و مددکار نیز در صورت گزارش آسیب‌های اجتماعی در مناطق حاضر می‌شوند و به مدیریت بحران و تلاش برای حل مشکل آسیب‌دیدگان می‌پردازند.

وی ایجاد اشتغال‌ برای زنان سرپرست خانوار را یکی دیگر از دستاوردهای هفت ساله دولت در استان برشمرد و گفت: در این مدت مشاغل خرد و خانگی بسیاری بمنظور توانمندسازی و افزایش اعتماد به نفس و امید به زندگی برای زنان سرپرست خانوار در استان ایجاد شده است.

مدیرکل بهزیستی اصفهان به روند صعودی اقدامات پیشگیرانه بهزیستی در این مدت اشاره کرد و گفت: اقداماتی شامل مشاوره ژنتیک،غربالگری شنوایی نوزادان و شیرخواران، سنجش بینایی کودکان سه تا ۶ سال، آگاه‌سازی پیشگیری از معلولیت‌ها و ارائه خدمات مشاوره‌ای در این مدت انجام شده است.

وی اضافه کرد: فعالیت‌های بسیاری در حوزه پیشگیری از اعتیاد در دولت صورت گرفته است که از جمله طرح‌های اجرا شده می‌توان به افزایش مراکز کاهش آسیب، توانبخشی و حمایت از بهبود یافتگان اشاره کرد.

هم اینک  ۲۹ هزار معلول جسمی حرکتی، ۲۴ هزار معلول ذهنی، ۱۲ هزار معلول اعصاب و روان، ۱۳ هزار معلول شنوایی، هفت هزار معلول بینایی و ۲۱ هزار سالمند زیر پوشش بهزیستی  اصفهان هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =