عزاداران حسینی در خوزستان بیش از چهار هزار واحد خون اهدا کردند

اهواز - ایرنا - مدیرکل انتقال خون خوزستان گفت: عزاداران حسینی در خوزستان در ۱۰روز نخست ماه محرم با شرکت در پویش "نذر خون" چهار هزار و ۴۳۵ واحد خون اهدا کردند تا بخشی از نیازهای خونی مراکز درمانی تامین شود.

دکتر عبدالعزیز فقهی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد خون اهدایی ، ۲ هزار و سه واحد در کلانشهر اهواز و ۲ هزار و ۴۳۳ واحد در سایر مناطق استان بوده است.
وی با قدردانی ازعموم اهداکنندگان خون که نقش مهمی در افزایش ذخایر خونی مورد نیاز مراکز درمانی و بیمارستانی داشتند از شهروندان خوزستانی خواست برای اهدای خون به مراکز خون‌گیری در سطح استان مراجعه کنند.
مدیرکل انتقال خون خوزستان با بیان اینکه به همه گروه‌های خونی به خصوص گروه‌های منفی نیازداریم افزود: نیاز به گروه‌های خونی همواره وجود دارد ولی در ماه‌های اخیر به علت شیوع ویروس کرونا ، تعطیلات و گرمای هوا ذخایر خونی به نحو قابل توجهی کاهش یافت که خوشبختانه در دهه نخست ماه محرم با حضور چشمگیر مردم پیرو راه و رسم امام حسین (ع) در مراکز خون‌گیری ،این نگرانی‌ها کمتر شد.
وی افزود: پایگاه مرکزی واقع در بلوار پاسداران بین میدان دروازه و چهارشیر جنب شهرداری منطقه هفت اهواز و پایگاه رازی واقع در امانیه خیابان فلسطین جنب بیمارستان رازی وسایر پایگاه‌های خون گیری در شهرستان‌ها پذیرای اهداکنندگان خون هستند.

وی به عموم مردم اطمینان داد در مراکز خون‌گیری، نکات و شیوه نامه‌های بهداشتی رعایت می‌شود و هیچ نگرانی در این خصوص وجود ندارد.
 همراه داشتن کارت ملی برای شهروندانی که برای برای نخستین بار موفق به اهدا خون می‌شوند الزامی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha