۱۰ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۴۲
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 84021577
۰ نفر

برچسب‌ها

تصادف رانندگی در مسیرهای ارتباطی زنجان پنج قربانی گرفت

زنجان - ایرنا - سرپرست پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: طی یک هفته اخیر، پنج تن در مسیرهای ارتباطی این استان بر اثر وقوع تصادفات رانندگی جان سپردند.

سرهنگ محمدعلی عظیمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تغییر مسیرناگهانی، عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی، تخطی از سرعت مطمئنه، عدم رعایت حق تقدم عبور، بیشترین علت این تصادفات رانندگی در جاده های ارتباطی زنجان بوده است.

وی با بیان اینکه بیشترین تصادفات فوتی طی یک هفته اخیر در مسیر ارتباطی شهرستان خدابنده اتفاق افتاده است، اظهار داشت: بیشترین فوتی ها نیز موتورسواران بودند که لازم است راکبین موتورسیکلت ها به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توجه بیشتری داشته باشند.

عظیمی تصریح کرد: بیشترین میزان وقوع تصادفات رانندگی در مسیرهای ارتباطی این استان در آزاد راه زنجان - قزوین و پس از آن در آزادراه زنجان - تهران اتفاق می‌افتد که بهتر است رانندگان وسایط نقلیه به هشدارها و توصیه های پلیس راهور، توجه وافر داشته باشند.

سرپرست پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: از هموطنان درخواست می شود به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و احتمال ابتلا خود و اعضای خانواده به این بیماری منحوس، از مسافرت به استان های دیگر ازجمله زنجان که در وضعیت قرمز قرار دارد به جد پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه هنوز آمار مربوط به کشته های ناشی از تصادفات رانندگی در مسیرهای ارتباطی این استان در طی مرداد ماه امسال از سوی پزشکی قانونی اعلام نشده است، افزود: تیر  ماه امسال ۲۳ مورد تصادف منجر به فوت اتفاق افتاد که بر اثر آن ۲۶ نفر جان باختند که میزان تصادفات نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار درصد (یک نفر)   کاهش داشت.

طی سه ماهه نخست امسال (فروردین تا پایان خرداد) ۵۸ نفر و مدت مشابه پارسال (۹۸) نیز ۴۶ نفر قربانی تصادفات رانندگی در سطح جاده های این استان شدند که حاکی از افزایش ۲۶ درصدی است.

تعداد ۲۷۰ نفر در سال ۹۷ و ۲۵۸ نفر نیز در سال ۹۸ بر اثر تصادف‌های رانندگی در مسیرهای ارتباطی برون شهری استان زنجان جان باختند.

استان زنجان پنج هزار و ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =