بهسازی مدارس گنبدکاووس با چهار میلیارد ریال اعتبار

گنبدکاووس - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس گفت که ۷۰ مدرسه این شهرستان با چهار میلیارد ریال اعتبار دولتی و کمک خیران بهسازی و برای شروع سال تحصیلی جدید آماده شد.

کمال‌الدین نظرنژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: خیران و انجمن اولیا و مربیان شهرستان ۲ میلیارد ریال و اداره آموزش و پرورش گنبدکاووس و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان نیز ۲ میلیارد ریال برای بهسازی، تعمیر، تجهیز و زیباسازی این مدارس و ایجاد فضای مناسب‌ تعلیم و تربیت هزینه کردند.

وی با اشاره به آسفالت ریزی ۱۰ هزار متر مربع از محوطه مدارس این شهرستان در سال گذشته گفت:‌ بر اساس برنامه ریزی انجام شده در سال تحصیلی پیش رو، محوطه ۱۱ آموزشگاه با مساحت تقریبی ۱۵ هزار متر مربع آسفالت و لکه‌گیری خواهد شد.

نظرنژاد با اشاره به بهره برداری از ۱۰ آموزشگاه خیرساز تا پایان مهر امسال در گنبدکاووس اظهار امیدواری کرد که با کمک خیران مشکلات این شهرستان در حوزه کمبود فضاهای آموزشی بویژه در حاشیه شهر برطرف شود.

وی با بیان اینکه گنبدکاووس ۳۵۵ فضای آموزشی دارد که ۲۵۳ مورد آن دولتی و ۱۰۲ مدرسه هم با مشارکت نیکوکاران ساخته شده گفت: از مجموع مدارس دولتی شهرستان، ۲۰۵ مورد آن بعد از انقلاب اسلامی ساخته شده که ۵۰ مدرسه آن سهم دولت تدبیر و امید است.

مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس با بیان اینکه تاکنون ۹۶ درصد جمعیت دانش آموزی شهرستان برای سال تحصیلی جدید نام نویسی کرده‌اند از والدین خواست تا پایان هفته جاری و قبل از آغاز سال تحصیلی برای نام نویسی فرزندان خود در سامانه سناد (سامانه نام نویسی الکترونیکی دانش آموزان) اقدام کنند.

سال تحصیلی جدید مدارس کشور از ۱۵ شهریور آغاز خواهد شد.

وی با پیش بینی نام نویسی افزون بر ۷۷ هزار دانش آموز پایه اول تا دوازدهم در مدارس گنبدکاووس گفت: سه هزار و ۷۱۰ معلم رسمی، پیمانی، آزمایشی، قراردادی، حق التدریس و سرباز معلم، کار آموزش دانش آموزان این شهرستان در سال تحصیلی پیش‌رو را برعهده دارند.

گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان بزرگ استان گلستان و با پنج هزار و ۷۲ کیلومتر مربع وسعت، دارای دو نقطه شهری و حدود ۱۷۰ روستا دارای کد شناسایی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =