۱۴ شهریور؛برگزاری ۲ آزمون کاردانی و کارشناسی ناپیوسته

تهران-ایرنا- سازمان سنجش آموزش کشور آزمون‌های کاردانی نظام جدید و کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۹ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را به صورت همزمان در روز جمعه ۱۴ شهریور برگزار می‌کند.

آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته جمعه این هفته در ۱۶۶ شهرستان با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود. برای این آزمون تعداد ۲۲ هزار و ۲۱۵ زن و ۲۴ هزار و ۴۸۲ مرد ثبت نام کردند.

فرآیند توزیع کارت از فردا - سه شنبه ۱۱ شهریورماه - در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org آغاز می شود و تا روز پنج شنبه ۱۳ شهریورماه ادامه دارد.

در دوره با آزمون این مقطع ۴۰ هزار و ۴۱۱ نفر و در دوره بدون آزمون ۶ هزار و ۲۸۶ نفر ثبت نام کردند.ظرفیت پذیرش با آزمون ۱۵۷ هزار و ۷۰۵ نفر و ظرفیت پذیرش بدون آزمون ۶۹ هزار و ۹۹۵ نفر از سوی فاطمه زرین آمیزی،‌ سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

آزمون کاردانی نظام جدید

به گزارش ایرنا، آزمون کاردانی نظام جدید دانشگاه های فنی و حرفه ای و دانشگاه های غیردولتی غیرانتفاعی نیز همزمان با آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته روز جمعه ۱۴ شهریورماه و با رقابت ۴۰ هزار و ۲۷ نفر زن و ۵۱ هزار و ۶۰ نفر مرد در ۱۶۶ شهرستان و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

در رشته های با آزمون ۱۵۱ هزار و ۸۲۹ نفر و در دوره بدون آزمون ۱۰۱ هزار و ۶۵۶ نفر پذیرفته می شوند؛ توزیع کارت این آزمون نیز از فردا در سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می شود.

دانش آموزان شاخه فنی و حرفه ای، کاردانش یا شاخه نظری سال جاری همچنین دارندگان دیپلم شاخه فنی و حرفه ای، کاردانش یا شاخه نظری سال ۹۵ و قبل از آن نیازی به دریافت کد سوابق تحصیلی و ارائه آن ندارند.

توصیه های بهداشتی سازمان سنجش

سازمان سنجش آموزش کشور ۱۶ توصیه بهداشتی به داوطلبان برای شرک در این ۲ آزمون کرده است که در ذیل می خوانید:

۱-  زمان مناسب منزل تا حوزه امتحانی را برآورد و به موقع در محل آزمون حضور یابید. حوزه برگزاری آزمون از ساعت ۶:۳۰ صبح روز برگزاری آزمون آماده حضور شما خواهد بود.

۲- برای پیشگیری از تجمع، حضور خود را به دقایق پایانی موکول نکنید

۳- از تردد بی­مورد در محل آزمون جداً خودداری کنید

۴- هنگام ورود و خروج به حوزه با دیگر داوطلبان فاصله مناسب (حداقل یک متر) را حفظ کنید

۵- همراه داشتن ماسک ۳ لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از ابتدای ورود به حوزه برگزاری آزمون تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی الزامی است.

۶- حوزه ­های آزمون از تحویل گرفتن هرگونه وسایل اضافی از جمله تلفن همراه، ماشین حساب، کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه و ... معذور هستند و توصیه می­ شود به غیر از موارد اعلام شده در اطلاعیه پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون و اوراق تشخیص هویتی از همراه داشتن سایر وسایل جداً خودداری شود.

۷- به همراه داشتن تلفن همراه حتی بصورت خاموش در جلسه آزمون موجب محرومیت از گزینش در آزمون خواهد شد.

۸- در زمان استقرار در محل صندلی از صحبت کردن با سایر داوطلبان مجاور جداً خودداری کنید

۹- برای بازرسی بدنی و تطبیق عکس با فرد متولی همکاری کنید.

۱۰- از تماس دست­ها با چشم، دهان و بینی در حین آزمون جداً خودداری کنید

۱۱- هنگام عطسه یا سرفه کردن از دستمال کاغذی استفاده کنید. در صورتی که دستمال وجود نداشت از قسمت داخلی آرنج استفاده کنید.

۱۲- در صورت داشتن سوال ضروری از عوامل اجرایی در طول برگزاری آزمون حتما با رعایت فاصله مناسب و داشتن ماسک اقدام به صحبت کنید

۱۳- در پایان آزمون تا زمان اعلام خروج از سالن توسط عوامل اجرایی همچنان بر صندلی خود مستقر باشید.

۱۴- به پیام هایی که حاوی نکات اجرایی و بهداشتی است و در جلسه آزمون از بلندگو پخش می شود با دقت گوش کرده و به آن عمل کنید.

۱۵- لوازم التحریر مورد نیاز از قبیل مداد، تراش و پاک کن به همراه داشته باشید. تاکید می‌شود رد و بدل کردن این لوازم در جلسه آزمون تخلف محسوب می شود.

۱۶- سعی کنید از تماس دست با سطوحی که اغلب لمس می ­شود نظیر صندلی ­ها، دستگیره درب­­ ها و شیرآلات سرویس بهداشتی و... خودداری کرده و از دستمال کاغذی استفاده کنید.

زمان شروع خوداظهاری داوطلبان ۲ آزمون

سازمان سنجش آموزش کشور همچنین اعلام کرده است که همه داوطلبان این ۲ آزمون لازم است از روز چهارشنبه ۱۲ شهریورماه به سامانه خوداظهاری بیماری کرونا به آدرس https://salamat.gov.ir مراجعه کرده و نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری، اقدام کنند.

نحوه اقدام داوطلبان مبتلا به بیماری کرونا

داوطلبانی که در حال حاضر با استناد به مدارک پزشکی مبتلای قطعی به ویروس کرونا هستند نیز باید از ۱۳ شهریورماه با مراجعه به باجه رفع نقص گواهی یا تاییدیه بیمارستان را به مسوول باجه ارایه کنند تا تمهیدات لازم برای برگزاری آزمون آنها به عمل آید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =