تصمیم نهایی بازگشایی مدارس به استان‌ها واگذار شده است

قزوین- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین از برگزاری مانور بازگشایی مدارس برای آمادگی هر چه بیشتر جهت آغاز سال تحصیلی در سطح استان خبر داد و گفت: تصمیم نهایی بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید به استان‌ها واگذار شده است.

حسنعلی اصغری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، با بیان اینکه به برخی شایعات در فضای مجازی مبنی بر تعطیل یا دایر بودن مدارس در سال تحصیلی جدید اشاره کرد و افزود: تحت هر شرایطی مدارس از ۱۵ شهریور ماه بازگشایی می‌شود و براساس اعلام ستاد کرونا حضور دانش‌آموزان در مدارس ( به سه شیوه سفید، زرد، قرمز )خواهد بود.

وی اظهار داشت: با تمهیدات اندیشیده شده برای هر سه شیوه آمادگی کامل را داریم و در این راستا مانور بازگشایی مدارس تحت عنوان پروژه مهر قبل از ۱۵ شهریور و با رعایت کامل نکات بهداشتی برگزار خواهد شد.

اصغری تصریح کرد: در این زمینه آموزش دانش‌آموزان در مناطق سفید به صورت حضوری، مناطق زرد به صورت شیفت‌بندی و در مناطق قرمز نیز بصورت مجازی خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: تمام توان خود را برای مهیا کردن شرایط مطلوب در راستای حضور بدون دغدغه دانش‌آموزان در کلاس‌های درس به  کار بسته‌ایم  و به همین منظور کار ضدعفونی و گندزدایی تمامی مدارس انجام شده است.

این مسوول با اشاره به نحوه  توزیع کتاب‌های درسی ادامه داد: کتاب‌های درسی در اختیار مدیران مدارس قرار گرفته و تا نیمه شهریور به دست دانش آموزان می‌رسد.

به گفته اصغری، در سال تحصیلی جدید ۲۵۲ هزار دانش آموز و نوآموز قزوینی به صورت حضوری و مجازی مشغول تحصیل خواهند بود که  آموزش در بستر فضای مجازی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دیده شده و کرونا باعث شد راهی که در ۱۰سال باید طی می‌کردیم در چند ماه طی شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: البته در شرایط فعلی و در صورتی که به دلیل کرونا امکان حضور دانش‌آموزان در مدرسه نباشد، دانش‌آموزان در کلاس‌های آنلاین شرکت می‌کنند و در این شرایط هم باید با  لباس رسمی مدرسه حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه امسال خرید لباس فرم برای دانش‌آموزان میان پایه اجباری نیست، تاکید کرد: هیچ اجباری برای تهیه لباس فرم برای دانش‌آموزان در پایه‌‎های مختلف تحصیلی وجود ندارد و دانش‌آموزان می‌توانند از لباس سال قبل خود استفاده کنند، تنها دانش‌آموزانی که وارد پایه اول دبستان، هفتم و دهم می‌شوند، باید لباس فرم تهیه کنند.

استان قزوین دارای ۲۵۰ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =