آسمان شمال و مرکز آذربایجان‌غربی از دوشنبه بارانی است

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: بارش‌های پراکنده و رگباری از امروز دوشنبه نواحی مرکزی و شمال این استان را در بعد از ظهر فرا می‌گیرد.

یاسر اشتاد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بررسی نقشه‌های پیش‌بینی و پیش‌یابی، بیانگر ورود امواج ضعیف کم دامنه به استان از امروز است که موجب بارش‌های ضعیف و پراکنده در مرکز آذربایجان غربی خواهد شد و این روند تا آخر هفته نیز ادامه دارد.

وی اضافه کرد: تغییرات دمایی برای استان تا پایان هفته پیش‌بینی نمی‌شود و وزش باد ملایم برای جنوب و مرکز استان وجود دارد.

کارشناس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: ارومیه در ۲۴ ساعت گذشته دمایی بین 11 و 30 درجه سانتی‌گراد داشت و شهرستان پلدشت و چالدران با دمای به ترتیب ۳۴ و 10درجه سانتی‌گراد بالای صفر، گرم‌ترین و خنک‌ترین شهرهای استان بودند.

اشتاد افزود: هیچ موردی از بارش باران یا وزش باد در ۲۴ ساعت گذشته در استان گزارش و ثبت نشده است.

اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است که از ایستگاه‌های هواشناسی استان، ۹ ایستگاه اصلی (سینوپتیک) و ۹ ایستگاه هم تکمیلی هستند.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است؛ بارش‌ها در این استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha