۹۰ درصد هیات‌های مذهبی اصفهان دستورالعمل‌بهداشتی را رعایت کردند

اصفهان -ایرنا - مسوول هیات‌های مذهبی و تشکل‌های دینی اداره‌کل تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: بالغ بر ۹۰ درصد هیات‌های مذهبی استان در دهه محرم دستورالعمل‌های بهداشتی و ابلاغی ستاد مقابله با کرونا را رعایت کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن بابایی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تنها حدود ۱۳ هیات در استان اصفهان که بیشتر آنها مجوز فعالیت از تبلیغات اسلامی را نداشتند و تعهدنامه مربوط به ستاد محرم را امضا نکرده بودند تخلفات جزیی داشتند.

وی ادامه داد: این تخلفات بطور عمده شامل توزیع و پذیرایی چای و غذای نذری در ظروف بسته‌بندی نشده، نخل گردانی، نزدن ماسک و رعایت نکردن فاصله اجتماعی بود.

مسوول هیات‌های مذهبی و تشکل‌های دینی اداره‌کل تبلیغات اسلامی اصفهان افزود: تعداد معدودی از هیات‌ها نیز به انجام عزاداری خارج از عرف همانند سال‌های قبل با شیوه قمه زنی و یا سینه‌زنی بدون لباس پرداختند.

وی یادآور شد: این تخلفات از سوی تیم نظارتی ستاد محرم استان شامل نیروی انتظامی، مرکز بهداشت، تبلیغات اسلامی و سایر دستگاه‌ها شناسایی و به هیات‌هایی که برای بارنخست و تنها یکبار تخلف کردند تذکر داده شد و  دیگر متخلفان به ستاد معرفی شدند تا درباره آنها برای لغو مجوز و یا شیوه‌های دیگر برخورد تصمیم گیری شود.

بابایی ادامه داد: این در حالیست که صحنه‌های زیبایی از هماهنگی و رعایت تمامی توصیه‌های بهداشتی در بسیاری از هیات‌ها از جمله در اصفهان، میمه، گرگاب، شاهین‌شهر و دیگر شهرستان‌ها دیده شد که از آنها  تشکر می‌شود.

وی بکار بردن روش‌های نو در عزاداری امسال را شامل استفاده نکردن از طبل و سنج، رعایت فاصله اجتماعی، زدن ماسک و توزیع نذورات بصورت خام بین نیازمندان را قابل تحسین دانست.

در استان اصفهان افزون بر پنج هزار و ۲۰۰ هیات مذهبی وجود دارد که یک هزار و ۴۰۰ هیات در شهر اصفهان فعال است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha